Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auto projelo dětským hřištěm ve Frýdku-Místku, město chystá opravu a prověří jeho bezpečnost

Hojně navštěvované dětské hřiště Hříbek ve Frýdku-Místku zažilo nedávno těžko uvěřitelnou událost. Ze silnice vylétlo auto, které projelo parkem a částečně přes hřiště, kde zdemolovalo několik prvků. Naštěstí v té době na místě nebyly děti. Město teď nechá hřiště opravit a posoudí jeho bezpečnost.

V dětském hřišti Hříbek ve Frýdku-Místku skončilo po nehodě osobní auto. Událost, kterou si snad nechce nikdo ani představit. Přesto se stala druhý lednový den před polednem.

Anketa: 1.) "Kdyby tu byly děti, no." 2.) "Jediné štěstí, že tu teda nikdo nebyl. Nevím, jak to dopadlo, teda jestli nějak řidič utrpěl zranění. No, jsme rádi, že jsme tu taky nebyli."
Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR Frýdek-Místek: "Dvaasedmdesátiletý řidič jel se svým vozidlem po ulici Elišky Krásnohorské ve Frýdku-Místku, kdy při odbočování na ulici Puškinovu se plně nevěnoval řízení a vjel vozidlem mimo vozovku."

Auto vyjelo ze silnice, projelo dobrých 100 metrů přes park, trefilo se mezi stromy, dokonce tady mezi houpačky a lavičky a na dětském hřišti ho nestavil ani sloup.

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR Frýdek-Místek: "V daném případě se řidič plně nevěnoval řízení, jelikož mu během jízdy z mřížky ventilátoru spadl pod nohy držák i s mobilním telefonem, který se následně snažil vytáhnout."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Máme veliké štěstí, že se nikomu nic nestalo. Nebyly tady zrovna děti a ani nedošlo k poškození například populárního hříbku, protože to by byla obrovská škoda."
Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR Frýdek-Místek: "Řidič se dopustil přestupku v dopravě, který s ním policisté vyřešili uložením pokuty příkazem na místě."

Město už připravuje opravu poškozených prvků, aby bylo hřiště pro děti opět plně funkční.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Za město chci říct, že my se budeme snažit, aby hřiště bylo co nejdříve v původním stavu a určitě na jaro, až budou děti v plné parádě na hřišti, tak bude všechno v pořádku a pokud vznikla škoda a bude dokázáno úmyslné zavinění, tak se samozřejmě jako město přihlásíme o to, abychom ty peníze získali zpět na opravu hřiště."

Zároveň se chystá pro jistotu posouzení bezpečnosti hřiště. Ale nehoda, která se tady stala by se dala zařadit mezi opravdu těžko uvěřitelnou shodu náhod, kdy se auto dostalo až na hřiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy