Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek dá na podporu hokeje 11,4 milionu korun, peníze půjdou hlavně na výchovu mládeže

Hokejisté Frýdku-Místku budou dál hrát za podpory města. To prodloužilo Memorandum o spolupráci na další ročník. Hokejisté v letošní sezóně získají na svou činnost dotaci ve výši 11, 4 milionu korun, což je zhruba o 800 tisíc více než loni.

Na stadionu před hokejovým utkáním se sešli zástupci vedení HC Frýdek-Místek i města, aby společně podpisy stvrdili Memorandum o spolupráci v podobě finanční podpory domácích rysů.

Petr Popelář, předseda HC Frýdek-Místek: "Je pro nás velmi důležitá, protože tady noví hráči, kteří přecházejí z juniorů, tak mají možnost okusit profesionální hokej a připravit se na tu svoji další kariéru. Aby ten přechod nebyl tak problematický. Myslím si, že jsme tady vychovali spoustu hráčů, kteří se dneska v profesionálním hokeji v Třinci uchytili velice dobře. Mnozí z nich nakoukli i do reprezentace, takže pro nás je ta spolupráce opravdu velmi důležitá a jsme rádi, že jsme se dohodli zase na další sezónu."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsme rádi, že tady máme hokej na takové úrovni a chceme, aby jeho úroveň i nadále rostla. A pokud bych to měl říct s trochou nadsázky, skutečným cílem je, aby se nám tady rodili další hvězdy typu Ondřeje Paláta a nebyl to poslední hráč, který třeba dosáhne až na tu metu nejvyšší." – Není to tedy jenom podpora A-týmu, ale hlavně také mládeže. – "Samozřejmě, my to vnímáme, i když tohle je memorandum na podporu dospělého hokeje, tak je to další dodatek k té komplexní podpoře, která podporuje mládežnický hokej a dospělý hokej. A jedno bez druhého nemůže fungovat. Obecně město Frýdek-Místek sází na podporu mládežnického sporu."

V mládežnických kategoriích má klub letos už na tři stovky dětí.

Pavol Holéczy, prezident mládeže HC Frýdek-Místek: "Musím říct, že jsme velmi rádi, že se nám daří i díky podpoře města rozšiřovat tu členskou základnu, protože máme v těch nejmladších ročnících výrazný příbytek mladých talentů, hráčů, dětí. A v dnešní době si myslím, že je to bonus. Navíc, protože děcka víme, jak málo se hýbou. Jak málo jsou sportovně vytížené. Takže ten hokej je pro ně úžasná příležitost. A já z pohledu lékaře si dovolím tvrdit, že to je snad jeden z nejzdravějších sportů. Protože to se třeba málo ví, ale doporučuje se to pro astmatiky, že to stabilní prostředí, vlhké prostředí, kolem ledu je úžasné. Na druhou stranu počet zranění je daleko menší než v jiných sportech. Namáhání kloubů je méně výrazné než v jiných sportech, takže skutečně je to úžasný sport pro ty děti."

Mládežnický hokej letos získal dotaci 9,7 milionu korun. Podpora dospělých je pak 1,7 milionu. Celkově se oproti loňsku navýšila částka pro celý klub o 800 tisíc.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail