Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cvičení, společenské hry i setkávání. Klienti v Domově pro seniory Frýdek-Místek už využívají nové prostory

Klienti Domova pro seniory v ulici 28. října ve Frýdku-Místku už naplno využívají nové společenské místnosti. Ty vznikly úpravou nevyhovujících prostor ve třech patrech. Rekonstrukce vyšla město na 7 milionů korun a senioři si místnosti velmi pochvalují.

Obyvatelé Domova pro seniory ve Frýdku-Místku dostali pod stromeček krásný vánoční dárek. Nově vybudované společenské prostory.

Anketa: 1.)  "Přece jsme se na ty svátky dočkali a večeřeli jsme všude, v každém poschodí. Takže to bylo opravdu překrásné překvapení." 2.) "Krásné to tu je, opravdu a líbí se to nám všem. Něco pro nás udělali." - Jak to využijete? – "Tady máme všelijaké kulturní akce a pak tady máme kroužky. Tady bingo někteří hrají a různé hry, takové společenské. Využije se to hodně." 1.) "My to využíváme prakticky, že cvičíme tam. To jsme neměli kde cvičit. Vždycky jsme buď jeli do knihovny dolů nebo na balkoně jsme cvičili. Jenomže tam jezdili kuřáci, tak to bylo těžko, tam kolikrát si zacvičit. Ale teď tam cvičíme, hrajeme žolíky nebo Člověče nezlob se nebo co se dá. Ale vesměs jsme šťastni, že tam můžeme cvičit, že nás tam nikdo neruší."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Rekonstrukce probíhala na základě toho, že jsme měli požadavek, abychom upravili stávající prostor, který tady byl a sloužil nějakých 20 let. To znamená, tady byly předtím otevřené místnosti, které navazovaly na chodbu. Měli jsme absenci toho uzavření a docházelo k těm rušivým elementům, právě při těch volnočasových aktivitách."

Oficiální předání prostor se odehrálo v přátelském duchu se zástupci vedení města.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já jsem dámám, když jsem tady byl před Vánocemi slíbil, že přijdu vyzkoušet nový kávovar, který jsme jim dali pod stromeček. A to jsme splnili a jsem rád, že se tak stalo už v těch nových prostorách a věřím, že tady budou trávit spousty času, protože to je krásné místo s výhledem. A věřím, že to slunce a ten prostor jim zpříjemní pobyt."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "My jsme přinesli na zkrášlení těchto prostor ještě něco navíc. Obrazy, které jsme koupili na prodejní výstavě ve Faunaparku. Ten výtěžek byl potom poskytnut na rozvoj Faunaparku a my jsme tyto obrazy věnovali tady seniorům. Proto, aby měli ještě ty prostory krásnější. Výhody jsou takové, nejenom, že se tady mohou setkávat, mají tady pěkný společenský prostor. A navíc to mohou celoročně využívat. V létě je tady ochrana proti přehřívání v podobě venkovních žaluzií a jinak je tady ještě klimatizace, takže je to s veškerým komfortem."

Přestavba přišla město na 7 milionů korun.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Město Frýdek-Místek neustále investuje do zvýšení komfortu našich sociálních zařízení. Dneska jsme převzali tady společenské místnosti v Domově pro seniory. A na tento rok plánujeme další investice. Můžu zmínit například výměnu oken v našem integrovaném centru Žirafa. Rekonstrukci výtahů v penzionu pro seniory nebo rekonstrukce pavilonu domova pro seniory na Školské ulici."

Hned vedle zdejšího domova plánuje město v budoucnu vybudovat také volnočasový sportovní areál.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "V blízkosti Domova pro seniory na ulici 28. října vznikne v budoucnu také volnočasový areál, který by poté uživatelé tohoto domova pro seniory mohli využívat. Jeho aktivní prvky by měly být připraveny i pro ně. Takže teď z nových společenských prostor můžeme vidět na místo, kde byl dříve golf a tam by měl vzniknout."

Jakmile to situace umožní, budou moci senioři využívat nové prostory v domově také pro setkávání s rodinami.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail