Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálový průvod s velbloudy sklidil ve Frýdku-Místku velký úspěch

Frýdkem-Místkem prošel o víkendu tradiční Tříkrálový průvod s velbloudy. Letos byl po mnoha letech unikátní, protože propojil Frýdek i Místek a skončil v kostele svatých Jana a Pavla. Pravděpodobně díky tomu sklidil mezi lidmi velký úspěch a podle organizátorů to byl doposud největší ročník ze všech.

Tři králové, velbloudi, koně, pážata, ale i plno koledníků. V sobotu zažil Frýdek-Místek opravdu velkolepý Tříkrálový průvod. Vyšel ze Zámeckého náměstí a prošel trasu dlouhou zhruba 2,5 kilometru. Přes Koloredovský most a na místeckém náměstí je přivítal král Herodes.

Jana Kohutová, organizátorka Tříkrálového průvodu: "Je to hlavně o tom, aby zůstala u nás tradice. V dnešní době je to o to těžší, že v podstatě akce byly zrušeny. Lidé ale potřebují tu komunikaci, potřebují to spojení. A ty tradice nás k tomu vedou. Takže jsem moc ráda a všem děkuji, že přišlo tolik lidí. Že to podpořili tak, jako v minulých letech."

Poté se vypravil průvod ke kostelu svatých Jana a Pavla, kde navštívil svatou rodinku. Po celou dobu se do průvodu zapojovalo stále více dospělých i s dětmi.

Anketa: 1.) "Bylo to krásné, ještě to tady nebylo v takovém rozsahu. Pěkné." 2.) "Bylo to vynikající, líbilo se nám to moc." 3.) "Na dnešním průvodu se mi nejvíce líbili koníci a velbloudi."
Tomáš Pater, Minizoo Kružberk: "Máme tady dvě velbloudice. Jedna je Jessie, ta je stará už 26 let. Jasmína, bílá, má 11 roků, ta se teprve učí. Pochází z Kružberku, kde máme takovou minizoo, kterou mohou lidé navštěvovat každý den v roce."
Daniel Vícha, děkan a farář Římskokatolické farnosti Místek: "Já jsem mile překvapen, protože letošní ročník je výjimečný tím, že těch lidí přišlo podstatně více než jsme čekali. A podstatně více než bývalo jiné ročníky. Může to být tím, že se šlo z frýdeckého náměstí zde do místeckého kostela, takže se spojily obě části města a tím logicky asi lidí přibylo. Takže myslím, že jsme našli způsob, jak pokračovat v dalších letech."

Průvod tradičně navazuje na pravidelnou Tříkrálovou sbírku.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Po roční pauze opět mohou vycházet koledníci do ulic a roznášet tříkrálové požehnání, chodit s tříkrálovou koledou. Na webových stránkách naší charity, případně i jiných charit, je možné vidět seznamy míst, na kterých jsou umístěny statické pokladničky pro ty, kteří by chtěli fyzicky přispět do Tříkrálové sbírky a koledníky bohužel nepotkali. Funguje nám tříkrálová koleda na webu tříkrálové sbírky v online podobě. A stejně tak je možné posílat příspěvek přímo konkrétní charitě na její variabilní symbol. O tom všem máme informace na webových stránkách."

Koledníci a pokladničky budou ve městech do 16. ledna a online bude možné přispívat až do konce dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy