Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči vytahovali během víkendu 3 autobusy z příkopů na Frýdecko-Místecku

3 autobusy zapadly během víkendu na Frýdecko-Místecku do příkopů. Na pomoc jim přispěchali vždy hasiči. Dvakrát musel do akce vyprošťovací speciál a jednou pomohly pneumatické zvedací vaky. Nikomu se během těchto nehod nic nestalo.

K prvnímu zapadlému autobusu vyjížděli hasiči v sobotu dopoledne do frýdecko-místecké části Lískovec.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místě pomohla okolo desáté hodiny vyprošťovací Tatra ze stanice HZS MSK Frýdek-Místek, nehoda se obešla bez zranění."

V sobotu večer, čtvrt hodiny po osmnácté hodině, uvízl další autobus i v obci Pražmo.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na pomoc mu vyjeli hasiči ze stanice HZS MSK Nošovice, kteří po příjezdu zjistili, že se vůz zasekl na kameni skrytém pod novou sněhovou pokrývkou. Zasahující jednotka si poradila pomocí pneumatických vysokotlakých zvedacích vaků. Těmi autobus nadzvedli, kámen odhrabali a vytáhli. Autobus pak mohl pokračovat v jízdě. Ani tento případ si nevyžádal žádné zranění."

A do třetice vyjížděli hasiči v neděli po 15. hodině do Krásné, kde také sjel autobus do příkopu. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místo byli vysláni hasiči ze stanice v Nošovicích. Jejich velitel si po příjezdu do Krásné a provedeném průzkumu povolal na pomoc vyprošťovací speciál Tatra 8x8 ze stanice ve Frýdku-Místku. Hasiči v průběhu vytahování postupně podkládali propadající se kola autobusu dokud ho Tatra nedostala bezpečně na pevnou komunikaci. Samotné vyproštění trvalo přibližně hodinu."

Ani tady nebyl nikdo zraněn, řidič jel ve voze sám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy