Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lesníci těží dřevo v oblíbené lokalitě Hájek ve Frýdku-Místku, chystají se i na Lipinský les

Při návštěvě poutního místa u pramene v lese Hájek ve Frýdku-Místku byste měli být opatrní. Lesníci tam v současnosti těží dřevo. Jde o likvidaci suchých, vyvrácených nebo poškozených stromů. Na podobnou akci se chystají lesníci také do Lipinského lesa.

Ruch pracovních těžařských strojů se teď ozývá kolem známého poutního místa v lese Hájek. Lidé by proto při pohybu v lese měli dbát zvýšené opatrnosti.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Rádi bychom upozornili návštěvníky lesů. A to zejména lesu Hájek. Je to hojně navštěvované místo, je tam kaplička, pramen. Lidé tam hojně chodí na výlety. Aby se nepřibližovali k pokácenému dříví a k těžební technice, hrozí tam riziko úrazu."
Eva Jouklová, mluvčí Lesů České republiky: "Návštěvníci tato místa velmi vyhledávají, takže kvůli jejich bezpečnosti těžíme suché, vyvrácené nebo jinak poškozené stromy. Na Hájku provádíme i těžbu úmyslnou, abychom podpořili růst nejkvalitnějších dřevin i přirozené zmlazení buků. Veřejnost jsme informovali na webu města, v novinách a rozhlasu. Informační tabule jsme umístili i na lesních cestách."
Anketa: 1.) "Jestli jsou ve špatném stavu, tak určitě to je dobré." 2.) "Souhlasím s tím, ať se třeba nerozšíří nějaká nákaza nebo nedej bože, aby spadl na někoho ten strom, pokud je opravdu ve špatném stavu. Tak s tím souhlasím, ale je třeba to zase udržovat. Nějakým způsobem sázet další stromy a starat se o tu přírodu."

Na Hájku lesníci vytěží asi o 185 stromů. Začali 24. ledna a pokud to klimatické podmínky dovolí, budou pokračovat asi do poloviny února. Kromě této lokality se chystají těžit dřevo také v Lipinském lese.

Eva Jouklová, mluvčí Lesů České republiky: "Na Lipině se jedná o asi 75 přestárlých lip, oslabených navíc prorůstajícím jmelím. V blízkosti porostu je sídliště a stromy ohrožují obyvatele i jejich majetek. Asanační těžbu jsme tam už prováděli několikrát, vždy v součinnosti s městem a místními občanskými sdruženími. Kvůli počasí jsme letos ještě nezačali a pokud nepřijde několikadenní mráz, práce zatím odložíme a provedeme je později."

Podrobnosti o přibližném vyznačení lokalit, ve kterých se těžba provádí, najdete na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy