Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita Frýdek-Místek vybrala v Tříkrálové sbírce 2,4 milionu korun

2,4 milionu korun darovali lidé Charitě Frýdek-Místek v rámci Tříkrálové sbírky. Peníze budou použity na podporu doučování a volnočasových aktivit pro děti. Obnovu vozového parku, opravy pobytových zařízení a také na zřízení nového tréninkového bytu pro duševně nemocné.

Letošní Tříkrálovou sbírku hodnotí Charita Frýdek-Místek velmi dobře. Jsou zde hlavně rádi, že koledníci mohli opět vyjít přímo do ulic.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "My jsme hlavně rádi, že vůbec mohla být, že na rozdíl od toho loňského roku, kdy nebylo možné, aby koledníci vyšli ven, takže v tom letošním roce po té pauze vyšli do ulic. Vyšli s tříkrálovým požehnáním k našim domovům, za což jsme hrozně moc rádi. A to je asi jeden z největších přínosů Tříkrálové sbírky letos, že to mohlo být."

Lidé koledníky na mnoha místech dokonce očekávali a například i přes omezení se snažili darovat, co mohli.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Nezřídka se stávalo i to, že když ta rodina třeba byla v nějaké karanténě, nebylo možné tam jít, tak nechávali lístečky na dveřích, o tom, že peníze jsou tam a tam, ať si je vezmou. Stejně tak víme o tom, že děti někde chodily s velkými taškami sladkostí, které dostaly, protože na ně ti lidé čekali a těšili se na ně. Takže to je asi to největší nej, že Tříkrálová sbírka mohla proběhnout a že zase byla."

V rámci celé Charity Frýdek-Místek se letos podařilo ve sbírce vybrat přes 2,4 milionu korun. Což je přibližně stejná částka jako před dvěma lety.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Drtivá většina toho byla v rámci běžného koledování v kombinaci se statickými pokladničkami. Ale něco přes 140 tisíc korun přišlo i těmi bezhotovostními způsoby. Ať už přes online kasičku anebo že nám přímo s naším variabilním symbolem lidé poslali peníze. Takže i ten finanční obnos tam je. Je hodně pěkný, my jsme za něj hodně rádi a ukazuje to, i ty finance ukazují, že nejenom to přijetí koledníků, že Tříkrálová sbírka tady místo má."

Peníze chce charita letos využít na pět záměrů, které schválila tříkrálová komise.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Chceme použít ty finanční prostředky na zajištění provozu doučování a volnočasových aktivit pro děti. Stejně tak na podporu provozu mobilního hospice. Zároveň chceme trošku podpořit obnovu vozového parku v terénních službách tak, aby ta cesta ke klientům byla co nejbezpečnější a nejhladší."

Kromě toho se plánují také opravy některých pobytových zařízení a jedna velká novinka.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Chceme zrekonstruovat a zřídit tréninkový byt pro osoby s duševním onemocněním v návaznosti na Beskydské centrum duševního zdraví a jiné služby pro osoby s duševním onemocněním, které máme. Tak chceme pro ty lidi, kteří se vracejí z hospitalizací, z psychiatrické nemocnice a nejsou připraveni na to, aby mohli fungovat úplně samostatně, tak aby s naší nějakou tou pomocí si to mohli nacvičit. A k tomu chceme zřídit tréninkový byt."

Pokud by někdo chtěl Charitě přispět, má možnost celoročně na její bankovní účet. Do konce dubna je ještě možné poslat peníze i přes web www.trikralovasbirka.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail