Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydské farmářské trhy prodlouží prodejní dobu a přidají několik víkendových termínů

Frýdek-Místek připravuje další ročník oblíbených farmářských trhů. Dvanáctá sezóna tradiční akce přináší novinku v podobě prodloužení doby konání. Pravidelně ve čtvrtek lidé nově nakoupí i odpoledne, ale pouze do vyprodání zásob. Do kalendáře trhů se navíc přidalo i několik nových sobotních termínů navíc.

Beskydské farmářské trhy jsou ve Frýdku-Místku už tradiční. Za 12 let konání se městu podařilo vybudovat silnou stánkařskou základnu regionálních pěstitelů, farmářů a drobných řemeslníků. Některým z nich právě farmářské trhy pomohly rozběhnout jejich podnikání. Trhy se pravidelně těší velkému zájmu nakupujících.

Anketa: 1.) "Určitě je to perfektní a když mi vyjde čas, tak chodím." 2.) "Jak kdy, podle potřeby, děkuji."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Během loňské sezóny se ozývali občané s dotazy na prodloužení trhů do odpoledních hodin. My se samozřejmě snažíme žádostem vyhovět a chceme lidem vyjít vstříc, aby se dostalo i na ty, kteří jsou v dopoledních hodinách zaměstnáni."

Stánkaři tak budou na náměstí prodávat pravidelně ve čtvrtek jednou za 14 dnů vždy od 8:00 hodin ráno do 16:00 hodin odpoledne.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Musím ale podotknout, že nabídka bude pouze do vyprodání zásob. Pokud například pekař prodá zboží dříve, nemá smysl ho nutit stát na náměstí. Může se tedy stát, že některé stánky v pozdním odpoledni nebudou plné zboží. Jedná se o to, že vybíráme stánkaře, kteří mají lokální výrobky a nechtěli bychom na trhy pustit překupníky, kteří budou dovážet výrobky ze zahraničí. U nich by nebylo riziko, že skončí dříve, ale chceme držet standard, který jsme doteď zavedli."

Celkem se letos uskuteční 19 trhů včetně Masopustního jarmarku a Zabijačky.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Město zahájí sérii tržních čtvrtků 5. května Květinovým trhem a následně se budou trhy konat každý sudý čtvrtek. Další novinou pro letošní sezónu je přidání tří sobotních termínů."

Sazenice, cibuloviny a květiny na jaře. V létě pulty plné zralého ovoce nebo podzimní nabídka zeleniny, hřibů z Beskyd a ořechů. Sortiment na pultech stánků na místeckém náměstí Svobody se mění podle ročního období. Vždy je však díky pestrému zastoupení stánkařů co vybrat.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Sezónní nabídku doplňuje celoroční, lidé se na trhy vrací kvůli koupi ovčích a kravských sýrů, bylinek, koření, slaného i sladkého pečiva, marmelád a medu. Vedle potravin najdou také v menším množství zastoupené drobné řemeslné výrobky ze dřeva, textilu, minerálů nebo keramiky."

Zájemci o prodejní místo, kteří by rádi rozšířili skupinu stánkařů, se stále mohou hlásit. Prodejci i nakupující najdou podrobnosti na webu www.beskydskefarmarsketrhy.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy