Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatky za odpady a psy půjdou ve F-M platit jednoduše online, město bude mít i nové webové stránky

Poplatky za odpady i psy zaplatíte ve Frýdku-Místku už brzy jednoduše přes internet. Město by rádo novou službu spustilo na začátku dubna. Běžná fyzická pokladna ale zůstane také zachována. Další z online novinek je zároveň příprava úplně nových a moderních webových stránek města.

Loni na jaře zrušil Frýdek-Místek rozesílání složenek na úhradu poplatků za odpady a psy. Lidé je mohli dál sami platit prostřednictvím portálu občana, převodem z účtu, přes SIPO, vlastní poukázkou nebo na pokladně magistrátu. Nyní přichází město s další jednotnou novinkou. Poplatky půjdou snadno zaplatit online bez registrace na portálu občana.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Občanům to zjednoduší život v tom smyslu, že už nebudou muset chodit platit poplatky za odpady, za psy, fyzicky na pokladnu. Vznikne platební portál, kde jednoduše bez registrace a buď kartou nebo formou bankovního převodu pomocí QR kódu poplatek zaplatí."

Frýdek-Místek tím dohání trend okolních obcí, kde už podobný systém běžně funguje. Používá ho například Ostrava.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Platební portál zjednoduší fungování lidem, kteří chtějí dneska fungovat online, komunikovat s úřadem online. My samozřejmě pokladnu jako takovou na magistrátu nerušíme, takže pokud někdo si nebude vědět rady nebo preferuje vyloženě platbu fyzicky na pokladně na magistrátu, může přijít. Pokladna bude fungovat dál."

Poplatky za odpady dál zůstávají stejné. Za psy se nedávno poměrně výrazně snížily. Jednoduché online platby tak přispějí k dalšímu komfortu obyvatel.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My teď čekáme na implementaci tohoto systému od dodavatele. Očekáváme, že ten systém spustíme někdy začátkem dubna. Lidé, kteří plánovali navštívit magistrát v blízké době a poplatek zaplatit na pokladně, teď mohou počkat na spuštění tohoto systému a potom poplatky pohodlně zaplatit po internetu."

Z online světa to ale není všechno. Město chystá ještě jednu převratnou službu.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Druhou novinkou je, že jsme vysoutěžili dodavatele nových webových stránek města. Webové stránky města jsou nezbytným prezentačním nástrojem. Ty nové budou atraktivnější, bude s nimi jednodušší obsluha a zejména město ušetří peníze. Celkově ty stránky vyjdou do 400 tisíc korun i se čtyřletou technickou podporou. Dříve se ta částka hlavně za tu technickou podporu pohybovala v řádech statisíců, teď to budou desítky tisíc za čtyři roky."

Webdesign nových stránek byl prozatím vytvořen jako jednoduchý návrh pro zadávací dokumentaci veřejné zakázky. Samotné stránky by pak měly být hotové zhruba do čtyř měsíců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

TCM BOHEMIA s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 32 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail