Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezi drobnými obchodníky je o akademii Podnikej F-M velký zájem, město v ní proto dál pokračuje

Drobní podnikatelé z Frýdku-Místku si opět mohou přijít k odborníkům pro radu. Po úspěšném podzimním startu pokračuje Akademie pro obchodníky Podnikej F-M. V rámci dalších akcí se lektoři zaměří například na facebook, focení nebo copywriting.

Frýdek-Místek dál podporuje drobné obchodníky. První Akademie Podnikej F-M měla totiž velký úspěch. A tak se rozjela další.

Romana Klčová, účastnice Akademie pro obchodníky: "Provozuji prodejnu farmářských potravin. Nakupujeme zboží od malých výrobců a dodavatelů a na tu akademii mě přivedlo to, že se potřebuji nějakým směrem posunout. Co se týká vůbec prezentace na sociálních sítích."
Šárka Hojdyszová, účastnice Akademie pro obchodníky: "Já 12 let už podnikám teda v oboru kosmetika, kosmetické služby, péče o pleť, proměny, změna vizáže. V tom postcovidovém období mě to přivedlo k tomu, že bych se mohla posunout někam dál. Něco vylepšit, něco zlepšit."

Na tomto semináři se například učili obchodníci správně fotit.

Karolína Planková, fotografka: "Dnešní prezentace měla ukázat lidem, jak fotit osoby, jak využít různé podmínky, různá pravidla k tomu a jakým způsobem to udělat, aby ta fotka byla lepší. Myslím si, že spousta lidí neumí využívat, tady konkrétně šlo o focení mobilem, že neumí využívat funkce toho telefonu a fotí prostě strašně jednoduše. A přitom ten mobil skrývá spoustu zajímavých funkcí."

Do první akademie se loni přihlásilo na 90 zájemců. Naučili se například, jak správně vyzdobit výlohu, jak vytvořit reklamu na sociální síti a vyměnili si také zkušenosti mezi sebou.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Program Podnikej FM jsme připravili účastníkům na míru. Jednak jsme vycházeli z potřeb, které nám zájemci uváděli v rámci registračního dotazníku. Tak také ze zpětné vazby během živých setkání. Ukázalo se, že společným problémem je pro mnoho podnikatelů pravidelná zpráva sociálních sítí. V seminářích se tak zaměříme na Facebook, naučíme je fotit jejich produkty i služby anebo se zaměříme na psaní poutavých textů."

Do druhého běhu se přihlásily už na další dvě desítky nových zájemců.

Romana Klčová, účastnice Akademie pro obchodníky: "Dnes jsem tady poprvé, takže mám spoustu očekávání. A vidím, že je to prozatím hodně zajímavé. A věřím, že do budoucna přínosem pro naši firmu."
Šárka Hojdyszová, účastnice Akademie pro obchodníky: "Já jsem úplně poprvé tady dneska a prodávají se dneska fotky na instagramu a facebooku, takže bych se chtěla fakt dozvědět něco, jak ty svoje fotky vylepšit, zlepšit, takže doufám, že mi to něco přinese."
Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Obchodníci se mohou hlásit kontinuálně, přihlásí se přes webové stránky www.podnikejfm.cz a naskočí do toho běhu. Mohou se zúčastňovat dalších online seminářů. V červnu budeme mít potom setkání zase osobní, které je moc fajn. Kde se ti obchodníci a podnikatelé více poznají."

Celkem má tato akademie v plánu sedm workshopů.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail