Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Lískovci hořel obytný přístavek domu, hasiči zásahem zachránili dům za 6 milionů

Rodinný dům před velkou zkázou ohněm zachránili hasiči ve čtvrtek 10. března 2022 večer. Zasahovali ve Frýdku-Místku, v jeho místní části Lískovec, kde začal hořet obytný přístavek dvoupodlažního rodinného domu. Podle mluvčího hasičů se mohli jeho obyvatelé ještě v ten večer po zásahu vrátit do svého domova.

Požár byl na operační středisko hasičů oznámen ve čtvrtek po 19. hodině. Oheň zachvátil přístavek u rodinného domu o půdorysu 9 x 7 metrů. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Lískovce ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Lískovec, Frýdek a Paskov, včetně automobilového žebříku AZ 40 Iveco-Magirus (ze stanice HZS MSK FM) a velkoobjemových cisteren. Oheň zasáhl sedlovou střechu a půdu obytného přístavku."

V době, kdy na místo přijeli hasiči, už přístavek hořel v plném rozsahu. Na půdě bylo navíc uskladněno dřevo, hořela střecha a plameny zachvátily i fasádu se zateplením rodinného domu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči v první fázi zastavili šíření požáru a uhasili fasádu domu, potom začali hasit přístavek. Dovnitř vnikli po nastavovacím žebříku, z automobilového žebříku hlídali střechu rodinného domu, aby se na ni požár nerozšířil. Oheň dostali pod kontrolu za 42 minut, uhasili jej zhruba za další necelou hodinu. Použity byly celkem čtyři vodní proudy a termokamera, hasiči zasahovali v dýchací technice. Požár přepálil elektrické vedení, proto byli přivoláni pracovníci energetické firmy k odpojení elektřiny. Uchráněný majetek byl odhadnut na 6 milionů korun." 

Na místě požáru přes noc dohlíželi místní dobrovolní hasiči. Podle mluvčího hasičů v přístavku nebyl instalován hlásič požáru. Jeho příčina je v šetření hasičů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy