Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo Čtyřlístek ve Frýdku-Místku hledá zájemce o herecké role. Představení baví děti i dospělé

Pravidelná představení Divadla Čtyřlístek ve Frýdku-Místku cílí hlavně na děti. Soubory hrají ale i pár představení pro dospělé. Po rozvolnění vládních opatření se divadlo opět plní návštěvníky. Nyní se navíc hledají také zájemci o různé pohádkové role.

Desítky let už funguje ve Frýdku-Místku malé divadlo Čtyřlístek. Nejraději dělá radost dětem různými pohádkami. A kromě stálých diváků oslovuje také pravidelně velké množství těch nových.

Martin Šmíd, herec a režisér Divadla Čtyřlístek: "Zájem diváků už je větší, samozřejmě v době covidové ten zájem byl menší. Bylo jim méně po chuti, že musí sedět v hledišti s respirátory, to už teďka nemusí, ale určitě se teďka ten zájem zvýšil a my se těšíme minimálně na tři čtvrtě zaplněného hlediště."
Anketa: "Já se přiznám, že jsem tady poprvé. My jsme tady s dětmi z pěvecko-dramatického kroužku, tady z vedlejší školy Jiřího z Poděbrad. Takže je to naše premiéra a věříme, že si to určitě náležitě užijeme."
Martin Šmíd, herec a režisér Divadla Čtyřlístek: "Dnešní hra je pohádka Květuška a ježibaba. Je to samozřejmě o dobru a o zlu. Kdy Květušku si ježibaba vezme do svých spárů, aby jí sloužila a hodný skřítek s vílou ji zachrání."
Petr Šlechta, Divadlo Čtyřlístek: "Je to taková roztomilá pohádka, už pro děti předškolního věku. Je to o čarodějnici, skřítkovi lesním. Je to kostýmní pohádka s písničkami. Děti jsou vždy velice spokojené. A ještě odcházejí ze sálu a písničky si zpívají."

V divadle v současnosti působí 7 souborů, které se střídají. Aktuálně navíc hledají zájemce, kteří by se chtěli stát hercem nebo herečkou. Zkrátka, kteří chtějí být Honzou, Strakonickým dudákem, Princeznou, či Maryšou.

Martin Šmíd, herec a režisér Divadla Čtyřlístek: "Hrajeme vždycky ob týden. Každou sobotu. Hrajeme, jak představení pro děti ve tři hodiny odpoledne, tak i představení pro dospělé v šest nebo v sedm večer. Sezóna teďka končí v červnu, potom červenec srpen máme divadelní prázdniny. A od září začne nová sezóna."

Během léta se pravidelně hraje také několik představení v rámci městského festivalu Odpoutaná scéna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy