Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První narozené holčičky v roce 2022 ve Frýdku-Místku přivítal a odměnil primátor města

Významného přivítání se dostalo dvěma prvním miminkům narozeným v roce 2022 ve Frýdku-Místku. Obě jsou holčičky. Viktorka narozená jako úplně první v celém okrese. A Zorka, coby první miminko města. Primátor jim popřál do života vše dobré a rodičům předal drobné dárky.

Do kanceláře primátora Frýdku-Místku zavítala na konci března velmi vzácná návštěva. Dvě malé holčičky, které se narodily ve zdejší nemocnici jako první v roce 2022. Obě maminky jsou prvorodičky a porod na přelomu roku je trochu zaskočil.

Veronika Habernalová, maminka první narozené holčičky v okrese z Metylovic: "Bylo to naprosto překvapivé. Ale už jsme byli rádi, že to nakonec přišlo. Protože Viktorka už byla po termínu rozena. A termín měla svůj na Štědrý den 24. prosince. To teda nakonec nevyšlo, ještě si počkala týden a na ten Nový rok už to bylo takové překvapivé pro nás. Ale byli jsme rádi, že to konečně přišlo." - Kdy přesně se narodila a jakou vám teď dělá radost? - "Narodila se ve 3:50 a radost dělá obrovskou. Je to hodné miminko, je zlaté, spavé a hodně usměvavé. Takže takové úplně spokojené. A my potom jsme taky úplně spokojení rodiče."
Adéla Němcová, maminka první narozené holčičky z Frýdku-Místku: "Nepočítali jsme s tím. Dělali jsme si z toho srandu, že by to mohlo přijít na ten Nový rok a nějak to tak vyšlo. Zorinka se narodila v 18:29."
Tomáš Holinka, tatínek první narozené holčičky z Frýdku-Místku: "Vůbec jsme to nečekali, že by to mohlo přijít a nakonec roku. Teda čtvrt hodiny před koncem roku 2021 to vlastně přišlo, takže jsme odjeli do porodnice a sledoval jsem Silvestr nebo ohňostroj z okna a čekal na přítelkyni."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že jako primátor mohu absolvovat i tak příjemné chvíle, jako je uvítání prvních občánků, kteří se narodili ve Frýdku-Místku. A to, jak holčičky, která byla první v okrese. Tak první holčičky, která se narodila jako nová občanka města. Myslím si, že nejenom já, ale všichni rodiče ví, že toto jsou chvíle, které jsou v životě nejdůležitější. Já jsem popřál holčičkám hodně štěstí, předal jsem jim drobné dárky a nějaký poukaz na nějaké třeba náušničky nebo prstýnek, který se jim bude líbit a rodiče jim ho pořídí."

Mimořádné přivítání a ocenění dětí narozených jako první v roce je už dlouholetá tradi ce. Díky nedávnému rozvolnění se už naplno rozběhlo i pravidelné vítání občánků.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail