Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti policejní školy prováděli dopravní kontroly pod dohledem zkušených policistů

Studenti Střední policejní školy Holešov vyrazily do terénu na dopravní kontroly. Pod dohledem zkušených policistů zkontrolovali na Frýdecko-Místecku 181 aut a zjistili 25 dopravních přestupků. Získali tak neocenitelné zkušenosti přímo z terénu.

Řidiči na Frýdecko-Místecku se na začátku týdne setkali s netradičními dopravními kontrolami. Prováděli je totiž studenti policejní školy společně se zkušenými dopravními policisty.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Kontroly byly zaměřeny na dodržování zákona o silničním provozu, zejména na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Telefonování za jízdy, kontrolu dokladů, bezdůvodnou jízdu v levém jízdním pruhu, nebo technický stav vozidel. Nicméně prioritou při kontrolách bylo ověření, zdali řidiči nejezdí pod vlivem alkoholu či návykových látek."

Mladí policisté byli rozděleni na stanoviště ke svým zkušenějším kolegům dopravní policie územního odboru Frýdek Místek a odboru služby dopravní policie krajského ředitelství.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Během dne v různých časech zkontrolovali celkem 181 vozidel, z toho zjistili 25 dopravních přestupků. Co se týče konkrétních přestupků, tentokrát pomyslnou nejvyšší příčku obsadil nevyhovující technický stav vozidla. Poslední zmíněný přestupek policisté řešili hned se šesti řidiči. Jiných pět řidičů vyjelo na zpoplatněnou komunikaci bez dálniční známky a čtyři řidiči při řízení telefonovali."

Jeden z řidičů měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol do jednoho promile.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKROK CZ, v.o.s. - pracoviště Nošovice Průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 17 600 do 18 300 Kč/měsíc

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Pavel Gola - pracoviště, kontaktní osoba Pavel Gola, tel. 724 152 451, email pavel.gola@tiscali.cz
Ostravice
od 20 000 Kč/měsíc

Detail