Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zažije týden plný kulturních a společenských velikonočních akcí

Vítání jara s turistickým informačním centrem Frýdek-Místek. Velkolepá třídenní kulturní akce Velikonoční městečko. I Velikonoční neděle v muzeu. Město čeká týden plný bohatého velikonočního programu pro děti i dospělé.

Turistické informační centrum Frýdek-Místek připravilo na úterý 12. dubna na náměstí Svobody den plný velikonočních zvyků.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Od 9 hodin budou moci posedět u dobré kávy, k tomu zakousnout koláčky, jidášky a jiné velikonoční pečivo a podívat se pod ruce umělcům, kteří tvoří symboly svátku jara. Budou se tady malovat kraslice, vyrábět drátěné velikonoční ozdoby a plést pomlázky. Navíc, pokud si návštěvníci přinesou vyfouklá vajíčka z domova, mohou se přiučit novým technikám právě tady. Děti si pro změnu budou vymalovávat papírové kraslice a následně je mohou pověsit na připravené břízky, které ozdobí místecké náměstí. Vše pak po obědě doplní vystoupení malých hudebníků z místní základní umělecké školy."

Ve čtvrtek 14. dubna pak ožije náměstí velkolepým Velikonočním městečkem.

Jakub Tichý, radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Velikonoční městečko proběhne v podstatě po třech letech. Opět v plnohodnotné formě, bez všech omezení. Takže ten formát je tradiční, od čtvrtka do soboty. Budou tam divadélka pro děti, budou tam kapely, bude tam folklor."
Michaela Kocourková, produkční Kultury F-M: "Zahajujeme například ve čtvrtek s Pavlem Dobešem. Lépe řečeno, ten přichází na řadu v 5 hodin odpoledne. Rádi bychom pozvali také na místní soubory, jako je například Ostravička, Šuba Duba Band a podobně. Doprovodný program bude také bohatý. Zvířátka, dílničky pro děti, jak lidé bývali zvyklí v minulosti a samozřejmě potom na závěr v sobotu přijede také Tomáš Kočko se svojí kapelou."
Jakub Tichý, radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Pro letošek je to první akce Kultury F-M pod širým nebem. Doufám, že budou další bez problémů následovat. A že konečně všechno proběhne tak, jak jsme byli zvyklí a že to bude pro všechny fajn."

S ještě větším předstihem můžete zavítat v neděli 10. dubna na Velikonoční jarmark na frýdeckém zámku s programem pro děti i vystoupením folklorních a uměleckých souborů.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail