Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baseballisté ve Frýdku-Místku chtějí přilákat do klubu nejmladší školáky

Baseballisté BK Klasik Frýdek-Místek pořádají nábor dětí do klubu. Objíždějí postupně základní školy ve městě a předvádějí tam těm nejmenším dětem malou ukázku baseballu. Děti si pak mohou jednotlivé prvky hry i vyzkoušet. A zájem o baseball doslova předčil očekávání.

Mladí baseballisté nastoupili před nejmenší školáky na 4. základní škole ve Frýdku-Místku, aby jim postupně předvedli své umění. Chtěli by je totiž k tomuto sportu přilákat.

Matyáš Novotný, BK Klasik Frýdek-Místek: "My jsme si připravili scénku takovou. Ukázku baseballu, aby to ty malé děti pochopily samozřejmě. Myslím si, jako, že je to baví, takže skvělé."
Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "V době covidové asi více sportu postihlo pokles té členské základny. Hlavně u mládeže. My jsme nebyli výjimkou v Baseballu Klasik Frýdek-Místek, a tak se snažíme tu základnu obnovit a začínáme u těch dětí, které chodí u první, druhé, třetí třídy. Připravili jsme pro ně ukázku baseballu. Tak, aby viděli ten náš úspěšný tým, který byl vicemistrem České republiky do 15 let, což jsou kluci, kteří tady dneska jsou."

Vzápětí si děti mohly také samotnou hru kompletně vyzkoušet. Zájem mezi nimi byl opravdu velký.

Matyáš Novotný, BK Klasik Frýdek-Místek: "Děti si vyzkouší pálit, běhat, házet, v podstatě všechno, co se v baseballu hraje."
Anketa: 1.) Co sis vyzkoušel a co se ti nejvíc líbilo? – "Běhání." 2.) "Mě se líbilo to odpalování." 3.) "Mě se nejvíc líbilo, jak jsme odpalovali těm druhým." 4.) "Já jsem si vyzkoušela běhání a dokázala jsem to na 7:20." 5.) "Mě se líbilo, jak jsme běhali tam vzadu." 6.) "Mě se líbilo, že jsem běhala." 7.) "Vyzkoušela jsem si házet, odpalovat a nejvíce se mi líbilo odhazování."
Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "Z těch, co tady byly úplně v té první lekci, tak se nám přihlásily do klubu úplně všechny. Samozřejmě to bereme s rezervou. Ještě budeme dělat kroužek v družině. Takže tak je asi přivítáme každé pondělí. Tady konkrétně na 4. základní škole se jim budeme věnovat hodinku. No a když je to bude bavit, tak můžou pokračovat na hřišti."

Klub chce postupně s prezentací objet základní školy ve městě.

Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "Během toho covidu opravdu přestaly ty děti často sportovat. Takže si říkám, že teď je ten pravý okamžik, kdy je ještě přilákat k baseballu. Hlavní sezona samozřejmě začíná potom od září. Takže my jsme teď připraveni jim ten baseball ukázat přímo tady na hřišti. A potom, když budou mít zájem, tak se jim věnovat na pravidelných trénincích mládeže."

Baseballu ve Frýdku-Místku se velmi daří. Kromě titulu vicemistrů České republiky jsou v týmu velmi talentovaní mladí hráči, kteří získali zlato na mistrovství Evropy do 15 let a mají tam i nejlepšího evropského nadhazovače v této kategorii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy