Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přidělování městských bytů ve Frýdku-Místku bude opět obnoveno

Frýdek-Místek dočasně preventivně pozastavil přidělování městských bytů. Bylo totiž potřeba vyhodnotit v jakém jsou stavu. A zda je náhodou nebude třeba na základě usnesení vlády, v případě krajní nouze, použít pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny.

Frýdek-Místek se od počátku konfliktu na Ukrajině zabýval možností, jaké ubytovací kapacity může nabídnout uprchlíkům. Kvůli tomu se proto pozastavilo přidělování městských bytů.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Musím konstatovat, že se skutečně jedná pouze o dočasné opatření a bylo vyvoláno v souvislosti s tou migrační krizí. Kdy my jsme si potřebovali udělat přesný obrázek bytů, které by připadaly k přidělení těmto uprchlíkům. Nicméně primárně chceme stále zachovat ten systém přidělování bytů občanům a případně byty, které by byly k dispozici pro uprchlíky, to by sloužilo pouze jako opravdu jakási železná zásoba."

Zároveň je podle města třeba počítat s tím, že ne všechny byty jsou vhodné k přidělení jak uprchlíkům, tak občanům.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Část těch bytů je určena k rekonstrukci. Čili tyto byty se nepřidělují ani občanům, ani uprchlíkům a přidělí se občanům, až budou zrekonstruovány. Část těch bytů je v domech zvláštního určení. Tam si myslíme, že by to vůbec nebylo vhodné pro uprchlíky. No a každopádně ty ubytovací kapacity na kraji zatím stále existují, takže na území města nebyl žádný městský byt přidělen žádnému uprchlíkovi doposud."

Přidělování bytů lidem z Ukrajiny město považuje až jako řešení absolutní krajní nouze.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Tím, jak se nám ukazuje, že zatím ty byty pro uprchlíky skutečně nebudou potřeba, tak zvažujeme, že to pozastavení přidělování městských bytů zrušíme. A že to přidělování v co nejbližší době obnovíme. A i z důvodů abychom nemuseli přidělovat i ty městské byty, které jak říkám neřeší tu potřebu, tak byla právě rekonstruována Místecká kasárna. Kde je zhruba kapacita 70 až 80 lidí a ani tato kapacita ještě není naplněna."

Aktuálně má město volných přibližně 10 bytů. Pohotovostní byty má 3. Ty jsou prázdné a zůstávají k dispozici například v případě nečekané havárie, kdy by bylo potřeba nájemníky dočasně přestěhovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy