Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou podepisovat petici za plnou obnovu dětského oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku

Zajištění dostupnosti kvalitní zdravotní péče je pro Frýdek-Místek prioritou. Proto dlouhodobě podporuje nemocnici ve městě. Nyní se zároveň snaží najít cestu, jak obnovit akutní péči na tamním dětském oddělení. Lidé mohou do poloviny května podepisovat petici. Ta má jít poté až na ministerstvo zdravotnictví.

Nemocnice ve Frýdku-Místku od začátku dubna neposkytuje akutní péči na dětském oddělení. Rodiče tak musí v případě problémů s dětmi jinam. Například od Ostravy, Třince, případně do Havířova nebo Nového Jičína.

Anketa: 1.) "Ještě mám nemocného kluka, tak je to úplně těžko, dojíždět někde s nemocným dítětem." 2.) "No tak jako celkově je to katastrofa. Protože já si myslím, že nemocniční péče je to hlavní, co by měl občanům sloužit a dojíždět někde daleko je prostě šílené. Nehledě na to, že Frýdek-Místek je okresní město, které má pod sebou další vesnice a vesničky. Tak to je prostě nehorázné."

Město proto iniciovalo vznik petice za plnou obnovu dětského oddělení.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Ta petice je směřovaná nejen na zřizovatele nemocnice, na kraj a na vedení nemocnice. Ale také na ministerstvo zdravotnictví, které může systémově učinit kroky, které pomohou naše dětské oddělení ve frýdecké nemocnici obnovit."
Jana Musálková, mluvčí Frýdku-Místku: "Petici za obnovu dětského oddělení je možné podepsat na více než dvaceti místech ve městě. Také na úřadech okolních obcí a v ordinacích některých lékařů. Hlavním petičním místem jsou informace v hlavní budově magistrátu."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já bych chtěl vyzvat všechny občany, aby se připojili svým podpisem. Ať už fyzicky na více než dvaceti petičních místech, tak mohou elektronicky, pokud mají svoji digitální identitu. A čím více nás bude, tím větší bude náš hlas a bude nás slyšet opravdu až v Praze. Ale já pevně věřím, že všechny kroky, nejen tato petice, ale všechna jednání se všemi, povedou k úspěšnému cíli a dětské oddělení v naší nemocnici bude obnoveno."

Začátkem roku dalo výpověď 7 lékařů dětského oddělení, kteří měli podle nemocnice obavy, že jim zdravotnické zařízení nebude schopno zajistit další vzdělávání. Vedení nemocnice i kraje hovoří o tom, že v současné situaci bohužel nejsou schopni obnovit činnost dětského oddělení do původního stavu, s tím, že se jedná o systémový problém právě s nedostatkem lékařů.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jako primátor jsem inicioval řadu jednání. Jedno z nich bylo i s hejtmanem Moravskoslezského kraje a jsem rád, že tak jako my peticí oslovujeme ministerstvo, napsal i on ministrovi zdravotnictví, aby se společnými silami podařilo situaci v nemocnici vyřešit. Pro Frýdek-Místek, i když není zřizovatelem nemocnice je její činnost velmi důležitá a proto Frýdek-Místek podporoval, podporuje, a i nadále bude podporovat nemocnici. Od roku 2020 z městského rozpočtu putovalo do nemocnice více než 6 milionů korun a my nyní aktuálně jsme schválili další podporu porodnímu oddělení a mohu všechny ubezpečit, že nemocnice a její dětské oddělení je pro město Frýdek-Místek prioritou."

Petici za plnou obnovu dětského oddělní je možné podepsat do 15. května. Podrobnosti o ní najdete na webu města Frýdek-Místek.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail