Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatky za odpady i psy už lidé ve Frýdku-Místku zaplatí jednoduše online

Frýdek-Místek spustil nový platební portál. Lidé díky němu dostanou možnost zaplatit za odpady a psy elektronickou cestou. Portál je navíc jednodušší než dřívější platba přes portál občana. Není totiž nutné se na portálu registrovat. Platba hotovostní formou na pokladně bude ale dál stále možná.

Obyvatelé Frýdku-Místku mohou ušetřit osobní návštěvy magistrátních pokladen či pošt kvůli placení poplatků za odpad či psy. Město totiž spustilo nový platební portál. Platby lze provést jednoduše bez registrace, kartou nebo bankovním převodem.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Platební portál, který jsme spustili minulý týden, je nový v tom, že nevyžaduje žádnou registraci. Občan zajde na stránky města, vyplní rodné číslo, vygeneruje se mu variabilní symbol a poté buď zaplatí kartou nebo si vygeneruje QR kód a za aplikace třeba v telefonu naskenuje QR kód. V bankovnictví se mu předvyplní platební příkaz a je zaplaceno. Poté mu na email přijde potvrzení o zaplacení, a to je vše."

Jeden plátce bude také mít možnost zaplatit poplatek za další členy rodiny. Toto ale bude potřeba si domluvit přímo na magistrátu vyplněním příslušného tiskopisu. Každopádně po zadání rodného čísla do systému vyjede automaticky již nastavená platební povinnost.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "V současné době lze prostřednictvím toho platebního portálu platit poplatek za komunální odpad a poplatek za psa. Do budoucna existuje možnost, že doplníme potom ještě další platby."

I po zavedení nového online portálu zůstane hned několik možností, jak poplatky uhradit, a to prostřednictvím městského portálu občana, v hotovosti nebo platební kartou na pokladnách, převodem na bankovní účet nebo poštovní poukázkou, kterou si občan sám vyplní. Možnost zaplatit za poplatek fyzicky na pokladně tedy zůstane zachována. Platit online je ale jednodušší.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Stačí zajít na stránky města, tady je tlačítko ON-LINE SLUŽBY. A tady dole je platební portál. Tady jsou základní informace a nabídka obou plateb. Takže stačí vyplnit rodné číslo, emailovou adresu. Zobrazí se údaje pro platbu. A jak jsem říkal, dá se platit buď kartou nebo bankovním převodem."

Vloni na jaře radnice zrušila hromadné rozesílání složenek na místní poplatky za komunální odpad a za psy. Důvodem byly vysoké náklady na tisk (cca 38 tisíc složenek za 400 tisíc korun), přitom třetina složenek se vracela zpět. Pro většinu občanů složenky ve schránkách znamenaly pouze připomenutí splatnosti místních poplatků a následně s nimi přišli poplatek uhradit na pokladny magistrátu města nebo zaslali poplatek převodem na účet.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail