Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malé dítě se ve Frýdku poranilo při pádu pod jedoucí vlak

K malému dítěti, které mělo spadnout pod osobní vlak, spěchali záchranáři ve čtvrtek dopoledne k železniční trati poblíž ulice Míru.

O události byli operátoři tísňových linek informováni po 11. hodině svědky nehody s tím, že chlapec ve věku kolem 3 let utrpěl poranění hlavy. 

Osobní vlak jel z Frýdku-Místku ve směru na Ostravu. Doprava na jednokolejné trati byla kvůli záchranným pracím a vyšetřování zastavena. K zásahu přiletěl i záchranářský vrtulník. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ohlášen byl úraz dítěte pádem pod vlak. K zásahu vyjely dvě posádky. Zdravotnická záchranná služba a vůz s lékařem. K zásahu byl následně povolán také ostravský vrtulník letecké záchranné služby. Chlapec ve věku necelých dvou let zůstal po kolizi ležet v kolejišti pod vlakovou soupravou, odkud jej vyprostili hasiči. Byl při vědomí, prvotní vyšetření zasahujícím lékařem ukázalo poranění hlavy a vícečetné oděrky na dalších částech těla. Záchranáři zajistili pacienta krčním límcem a uložili do podtlakové matrace. Vzhledem k neklidu chlapci podali nitrožilní cestou tlumící léky a infuzní roztoky, nutné bylo také podání kyslíku. Po potřebných opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl leteckými záchranáři převzat na palubu vrtulníku a šetrně transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

Za jakých okolností k nehodě došlo, vyšetřují policisté. 

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR MSK: "Můžeme potvrdit, že došlo ke zranění dítěte při sražení vlakem. Policisté okolnosti prověřují. Dechová zkouška prokázala, že strojvedoucí vlaku nebyl pod vlivem alkoholu."
Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail