Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Frýdku-Místku na Zelinkovice a Chlebovice se bude celý květen jezdit delší objížďkou

Od prvního května už řidiči nesjedou za Frýdkem-Místkem na starou cestu do Zelinkovic a Chlebovic. Provizorní sjezd z okraje dálnice D48, který tam roky fungoval, se zruší. Celý květen bude navíc uzavřen kvůli úpravě silnice i okraj ulice Příborská. Řidiče tak čeká poměrně dlouhá objížďka.

Výstavba obchvatu Frýdku-Místku je stále v plném proudu. A to i přes komplikace v podobě soudem zrušených některých stavebních povolení. Zastaveny byly jen některé práce a Ředitelství silnic a dálnic intenzivně pracuje na odstranění chyb.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Dokument, který je nám řekněme vytýkán, že nebyl v té projektové dokumentaci, tak dodáme. Předpokládáme, že naplníme tedy literu, kterou nám vytkl Nejvyšší správní soud a opět nabydeme stavební povolení v právní moci. Tak, abychom mohli v té první etapě projít úspěšně kolaudací a zároveň zprovozněním, které jsme signalizovali na 30. června letošního roku."

Stavbaře nyní čeká napojení okraje Dálnice D48 na obchvat města. Proto bude od 1. května zrušen dlouhodobý provizorní sjezd na silnici II/648. Tedy na Zelinkovice a Chlebovice. A také směrem na Olešnou. Celý květen navíc bude krátký úsek kolem tohoto sjezdu v ulici Příborská uzavřen. Na Olešnou se řidiči dostanou z nového kruhového objezdu, který vede od ulic Příborská, 17. listopadu a Kvapilova. Dál ale neprojedou. Město zároveň nechce, aby řidiči jezdili do Chlebovic a Zelinkovic bočními uličkami kolem Olešné nebo z druhé strany.

Tady v Zelinkovicích bude dopravním značením zakázán vjezd automobilům do ulic Rovenská a Zahradnická. Stejně tak tomu bude i na druhé straně v ulicích Nad Přehradou a Pod Štandlem. Řidiči by proto měli používat oficiální objízdné trasy.

Ty jsou v tomto případě možné pouze dvě. Z dálnice D56 nebo po staré cestě přes Ostravskou na Sviadnov a Staříč. Anebo ještě z druhé strany přes Palkovice. Práce na druhé etapě obchvatu komplikuje především sesuv půdy poblíž Skalice, ale ŘSD věří, že se vše vyřeší v termínu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "My stále máme plán a řekněme vidinu a rozhodnutí, tu stavbu do konce roku, teď mluvím o té druhé etapě, dokončit, dostavět a zprovoznit. Tak, jak jsme veřejnosti slíbili."

Příští týden má přijet do Frýdku-Místku osobně kvůli situaci s výstavbou obchvatu i ministr dopravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy