Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bytová koncepce ve Frýdku-Místku má za cíl investovat získané peníze zpátky do nemovitostí

Většina peněz, které Frýdek-Místek vybral na nájemném, se opět vrátila zpátky do bytového fondu. To byl také jeden z hlavních bodů bytové koncepce na poslední čtyři roky. Stejný plán chce město zachovat i v nově zpracované koncepci na další období.

Odbor správy obecního majetku ve Frýdku-Místu má na starosti především městský bytový fond, který obsahuje 1309 bytů. Dále pronajímá také další městské nebytové prostory, především různým obchodníkům. Město nyní připravilo bytovou koncepci na další roky.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rada města dnes na své schůzi mimo jiné doporučila zastupitelstvu schválit koncepci nakládání s bytovým a nebytovým fondem. Podstatnou část té koncepce tvoří vyhodnocení postupu města na úseku bytového a nebytového fondu za roky 2017 až 2021. S tím, že je konstatováno, že naprostá většina těch úkolů, tak jak byly v té předchozí koncepci, byla splněna."

Jde především o opravy a údržbu bytů, do kterých ročně město investuje v průměru 35 až 40 milionů korun.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zásadní je, že se nám dlouhodobě daří reinvestovat prostředky vybrané na nájemném do oprav a rekonstrukcí, jak toho bytového, tak nebytového fondu. Kdy za roky 2018 až 2021 činila tato úroveň 76 až 108 procent. Čili skutečně to, co vybereme zpátky do toho bytového i nebytového fondu vkládáme. A takový závěr je i pro další období pro roky 2022 až 2026."

V rámci bytové politiky město už v únoru schválilo ještě jedno velmi závažné usnesení, které zvláště v této době postupně těší uživatele městských bytů. Rozhodlo se totiž, že se letos nebude zvyšovat nájemné.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ano, to je také skutečností, že tak jako v minulém, ani v tomto roce nebude uplatněna inflační doložka u nájemnému z bytů. Takže nedojde ke zvýšení o zhruba o ta 4 procenta, tak jak byla inflační úroveň v roce 2021, což je určitě pozitivní. A odpovídá to i tomu, že když dostávali slevy z nájmu podnikatelé, tak si myslíme, že by se nemělo zvyšovat nájemné ani občanům města."

Na začátku května zveřejnila Česká národní banka informace o vývoji inflace, která už byla nad hranicí 14 %. Předpokládá, že v letošním druhém čtvrtletí inflace dále vzroste a dosáhne téměř 15 %.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail