Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba kanalizace v okrajových částech Frýdku-Místku je hotová, teď se musí ještě opravit cesty

Výstavba kanalizace v okrajových částech Frýdku-Místku je hotová. Nyní se musí vše zkolaudovat a zahájit zkušební provoz. Pozornost se teď ale soustředí ještě na opravy cest nad novou kanalizací. To přinese mírné komplikace části Skotňa ve Skalici. Opravy tam potrvají měsíc.

Kanalizace na Skotni ve Skalici u Frýdku-Místku už je v zemi. Úzká cesta lemovaná domy byla jediným oficiálním vjezdem do této části obce. Pro místní, tak byla výstavba poměrně komplikovaná.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Byl to jeden z úseků, kde jsme měli opravdu obavy. Je to úsek, kde je hustá zástavba. Musela tady být určitá disciplína v době výstavby. Lidé byli omezeni. Nakonec vše dobře dopadlo. Celý ten režim, i přes diskomfort, který občané měli, tak se to podařilo dokončit. Je víceméně teď dokončeno skoro 98 procent kanalizace ve všech částech. Skalice byla poslední. Celkově můžeme říct, že kanalizace je hotová. Zbývá už jenom dodělat komunikace. A navíc kanalizace je zhotovena před termínem. Což nám dává zase větší prostor, abychom teď udělali kolaudaci a všechny práce k tomu a připravili se na spuštění kanalizace."

Po zakreslení změn tras a zkolaudování projde kanalizace před samotným oficiálním spuštěním ještě zkušebním provozem. Město teď ale čeká dostavba komunikací, které byly výstavbou kanalizace poškozeny.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Začínáme 30. 5., bude to trvat měsíc. A začne se od čísla popisného 223 směrem na Kamenec a druhá etapa bude opačným směrem tady směrem ke kulturnímu domu. Režim bude obdobný, tak jako u kanalizace. To znamená, že se zase bude dělat od neděle do čtvrtku a pátek, sobota bude bez provozu. Lidé budou moci jezdit bez omezení."

Město na opravy vyčlenilo 3 miliony korun.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme to chtěli udělat tak, ať je ta komunikace v lepším stavu. To znamená, ať je v celé šíři a samozřejmě v některých částech se ta cesta rozpadla, po těch pracích na kanalizaci. To znamená, musí tam být nějaké zpevnění a konstrukční vrstvy dány tak, aby ta cesta vydržela nějakou dobu. Předpokládáme, že i ten stav po té opravě, po té rekonstrukci není konečný a že během tří až pěti let budeme muset udělat kompletní rekonstrukci, protože musíme celou cestu odvodnit."

Z dalších prací zbývá ve Skalici dokončit ještě propustek číslo 11.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to ten nešťastný propustek, který jsme teďka museli vyřešit provizorně. Teď už dokončuje firma jeho výrobu, to znamená, že bude osazen v měsíci červnu."

Projekt výstavby kanalizace v okrajových částech Chlebovice, Skalice, Zelinkovice a Lysůvky byl původně naceněn na 283 milionů korun. Finální náklady budou ale vyšší. Především kvůli pracím navíc a výraznému zdražení materiálu v posledním roce.

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail