Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská ulice ve Frýdku-Místku by měla mít méně pruhů i kruhový objezd

Nový kruhový objezd, místo čtyř pruhů jen dva i nová parkovací místa. Takový je plán Frýdku-Místku na zklidnění dopravy v Ostravské ulici. Hlavním cílem je zajištění větší bezpečnosti pro chodce, kteří přecházejí přes čtyřproudou silnici. Zatím byla zpracována pouze studie plánovaných úprav.

860 metrů dlouhý úsek ulice Ostravská ve Frýdku-Místku by měl projít významnou změnou dopravního řešení.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celá ulice Ostravská, od křižovatky u Rady, až po křižovatku s ulicí Hlavní je v nevyhovujícím stavu a potřebuje opravit. My víme, že ta silnice je naddimenzovaná a chceme tam tu dopravu zklidnit. A hlavně a prioritně nám jde o bezpečnost chodců. Na této ulici je několik přechodů v režimu 2 + 2 a v posledních letech bylo na těchto přechodech několik smrtelných úrazů."

Silnice by neměla mít 4 pruhy. Názory chodců na provoz jsou ale různé. Někdo problémy zažil, jiní nevidí k úpravám důvod.

Anketa: 1.) "Stojím tu i dvě minuty, než mě pustí. Tady je nevýhoda, že tu jsou dva semafory a když to spustí, tak nejde projít. Tu máte jeden pomník, tam je druhý pomník na přechodu." 2.) "V zimě nebo kdy to bylo, tady na tom přechodu, po tmě nějaká ženská přejela chlapa tady. Ale jinak mám dojem, že jsou ti šoféři tady ukáznění na těch přechodech." 3.) "Já jsem tu ještě nezažil, že by byl nějaký problém. Nebo že by auta jela rychle, takže si myslím, že to takto stačí."

Město zadalo zakázku na projekční studii, která navrhla, jak by ulice mohla v budoucnu vypadat.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Potvrdily se všechny předpoklady, krásně to vyšlo. Ulice se zklidní a z toho režimu 2 + 2 pruhy se na Ostravské z autobusových zastávek Anenská, se z každého pruhu stanou autobusové zálivy. Přechod pro děti na 8. Základní školu bude mnohem bezpečnější a celou dopravu by to mělo zklidnit."
Anketa: 1.) "Možná, že by to pomohlo, já nevím. Řidiči jsou bezohlední. To je ta hlavní příčina." 2.) "Aut je všude hodně, takže těžko člověk může říct, jestli je to lepší, dobré nebo zlé. Ale pokud tady jedu, tak bez problémů."

Zásadní proměnou má projít také křižovatka ulic 8. pěšího pluku a Ostravská.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsme se všichni shodli na tom, že nejlepším řešením bude kruhový objezd, který zde vznikne. A také přibyde několik nových parkovacích míst po celé délce té ulice Ostravská."

Realizace projektu by měla být rozdělena do tří etap a město bude usilovat, aby alespoň první etapa byla hotová do konce tohoto roku.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail