Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokládka nových povrchů po výstavbě kanalizace se řeší také v Chlebovicích

Nové povrchy silnic po výstavbě kanalizace dostávají nyní i Chlebovice. Hlavní průtah obcí by měl být opraven do několika dnů. V jedné z ulic se ještě připravuje rekonstrukce vodovodu, která se spojí s dostavbou kanalizace. Definitivně hotovo by pak mělo být do podzimu.

Jedna z posledních zátěží pro obyvatele okrajových částí Frýdku-Místku po výstavbě kanalizace bude ještě oprava silnic.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Kanalizace byla ukončena. Máme z toho radost. Je to dobrá zpráva. Teď zbývá dokončit cesty, které byly poškozeny kanalizací. Tady jsme v úseku na hlavní části komunikace v Chlebovicích. Je to krajská komunikace, která je po frézování. Teď ji čeká finální vrstva. Tak, ať je to v původním stavu."

Práce na opravě cest tady v Chlebovicích by měly být hotové přibližně do dvou týdnů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ještě chybí poslední část, a to je ulice Františka Prokopa, která bude dokončena na podzim. Poté, co jsme vyšli vstříc SmVaKu, aby udělal rekonstrukci vodovodu souběžně s pokládkou kanalizace. Tak, ať se to nemusí rozkopávat znovu. Takže na podzim by měla být hotová tato ulice a potom by měla být dodělaná ještě finální vrstva a rekonstrukce této komunikace. Ještě jedna ulice je tady boční, a to Ke Studánce, kterou budeme také rekonstruovat."

Výstavbu kanalizace město připravovalo už od roku 2010. Samotné práce byly zahájeny v roce 2019. Oficiální dokončení bylo stanoveno na podzim letošního roku.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme to stihli o půl roku dřív. Máme tam termín ukončení až na podzim tohoto roku. Samozřejmě, že toho času využijeme na kolaudaci, což bude velmi náročná věc. Lidé už se mohou začít připravovat na realizaci přípojek. Je tam podmínkou, aby se získala dotace, tak aby byli lidé napojeni na kanalizaci. Takže to očekáváme v příštím roce. Do poloviny příštího roku by to mělo být všechno hotovo."

Původní rozpočet na výstavbu ve všech okrajových částech byl naceněn na 283 milionů korun.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Teď sčítáme ještě vícenáklady a státní dotace by měla být kolem 130 milionů. Samozřejmě, že jsme museli vyjít vstříc, kdy tady byla spousta změn. Ten projekt nebyl dokonalý, to jsme viděli všichni od začátku. A myslím si, že to byla nejnáročnější stavba, kterou zatím úřad ve Frýdku-Místku dělal."

Kanalizaci město vybudovalo hlavně z ekologických důvodů. Nedostatečně předčištěné odpadní vody ze septiků často stékají přímo do potoka nebo zasakují do podzemí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy