Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na druhé etapě obchvatu Frýdku-Místku mohou od poloviny června pokračovat

Práce na druhé etapě obchvatu Frýdku-Místku budou opět bez problémů pokračovat. Ministr dopravy zamítl většinu rozkladu spolku Děti Země a tím potvrdil nedávno soudem zrušené stavební povolení. Původně vytýkané body byly zároveň poupraveny do správné podoby.

12 stavebních objektů na druhé etapě obchvatu Frýdku-Místku má opět stavební povolení. Práce tam budou moci oficiálně pokračovat po 14. červnu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Tady to rozhodnutí se týká takzvané druhé etapy. To je ta etapa, která má být zprovozněna ke konci letošního roku. To znamená, že ten dopad tohoto rozhodnutí ministerstva dopravy je jasný a jednoduchý, zřetelný. A sice, že ta stavba může pokračovat bez jakéhokoliv omezení. Nebo už vůbec ne konzervace nebo dalšího zdržování dál."

Nejvyšší správní soud vyhověl totiž spolku Děti Země a před třemi měsíci stavební povolení zrušil kvůli špatně definovanému měření hluku. Ministr dopravy nově povolení potvrdil a vytýkané body upravil.

Martin Kupka (ODS), ministr dopravy: "Chceme jít tou cestou, že se sami zavážeme k tomu, že provedeme měření hluku, což bylo předmětem rozhodnutí soudu. To měření Ředitelství silnic a dálnic pravidelně provádí. Ale chceme, aby to jednoduše prošlo tak, že ten závazek bude jasný, bude černý na bílém."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že ministerstvo dopravy v čele s panem Kupkou dodrželi svůj slib a doopravdy udělali veškeré kroky k tomu, aby druhá část obchvatu, která v letošním roce jako první byla postižena tím rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, tak se zpátky bude moci v řádech dvou týdnů rozjet. Tak, až ta vyhláška dojde v platnosti. Takže pokud máme dobré informace, tak práce jako takové budou pokračovat v plném rozsahu někdy od poloviny června, takže by nemělo dojít k žádnému výraznému zpoždění. A doufáme stále, že druhá část obchvatu, byť v užším profilu bude zprovozněna do konce roku."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Doufáme, a to samozřejmě bude teďka prací, jednak stavebních dozorů, stavbyvedoucích a našich lidí, kteří hlídají celou tu stavbu, její průběh a podobně. Jejich úkolem je zjistit a stanovit, zda je stále pořád ještě reálný ten termín zprovoznění."
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: " Dálnice by nebyla kompletní, byla by puštěna pouze na jednom jízdním pásu a jezdilo by se jeden pruh jedním směrem a druhý zase směr druhý pruh. Takže to znamená 1 + 1 jízdní pruhy. Nedalo by se předjíždět."

Zrušení stavebního povolení ze stejných důvodů potkalo i první etapu obchvatu. Tam se zatím čeká na další konečný verdikt.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Tam to rozhodnutí ministerstva dopravy ještě nemáme. I když předpokládáme, že v horizontu jednotek týdnů budeme mít podobné nebo stejné rozhodnutí i tady. To znamená, i tady budeme moci pokračovat se stavbou. I když tady výraz pokračovat se stavbou je takový velmi, velmi nadnesený. Protože stavebně je tento úsek na první etapě obchvatu Frýdku-Místku, Dálnice D48 je prakticky hotový. Nicméně stále jsme v nějakém skutečně právním prostředí a samozřejmě, že se řídíme tím aktuálním právním stavem. To znamená v tuto chvíli kromě některých vybraných stavebních objektů ta stavba pokračovat nemůže."

Proto by měla být 30. června zprovozněna pouze část první etapy.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Předpokládáme, že na konci června dáme řidičům k dispozici alespoň tu část celého toho dopravního systému, která nepřišla o stavební povolení. Bude to minoritní, menší část s dopravním značením, opravdu to nebude ve formě, na kterou bychom byli pyšní, ale dáme řidičům, když je to hotovo, tak nebudeme zdržovat vůbec nic a dáme řidičům alespoň tento kus asfaltu k dispozici."

Předpoklad celého otevření první etapy po získání stavebního povolení je pak zhruba na polovinu července.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční a.s.F - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Pila Haratyk s.r.o. - pracov. Nebory
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry