Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek představil studii nové podoby výletního místa Zátiší

Renovace piknikových stolů, sedací prvky i lavičky pro seniory. Pergola nebo třeba i zpomalovací retardér u cesty. Taková je vize proměny oblíbeného turistického místa Zátiší ve Frýdku-Místku. Město společně s architektkou představilo veřejnosti návrh projektu, který bylo možné ještě připomínkovat.

Frýdek-Místek představil studii přeměny Zátiší. Z plánovacího dne na konci března vzešla řada připomínek, které byly zapracovány do návrhu.

Anketa: 1.) "Co bych tady uvítala já za sebe, tak určitě nějaké šikany zpomalující auta a cyklisty a koloběžkáře a třeba nějaké workoutové hřiště, které by se využívalo během dne." 2.) "Já představu mám sice nějakou, ale v každém případě něco, aby tady byl klid. Aby tady prostě opravdu to bylo pro odpočinek."

Veřejnost i obyvatelé z okolí Zátiší se teď sešli v Centru aktivních seniorů, kde mohli návrh zhlédnout. A ještě k němu vést diskuzi.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Architektka Laura Doležalová, která pro nás tu studii zpracovávala, tak do toho zakomponovala ty hlavní připomínky z plánovacího dne a zejména jsme se potom soustředili na to, aby tam byl dostatek odpadkových košů, protože stížnost na odpadky, na nepořádek, byla jedna z těch nejčastějších."

Výraznou změnou by mělo projít také posezení.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "To znamená, že by tam byly ty klasické piknikové sety. Takové to posezení, kde si člověk něco sní, položí si jídlo, pití. Potom by tam byly lavice pro seniory s opěradly, aby si pohodlně sedli i starší občané a plus by tam mohla přibýt taková hravá sedací souprava. Taková vlnová, něco podobného, jako jsou třeba naše městské slunící lavice. No a z betonové plochy, která je přilehlá Zátiší, tak by potom mohla vzniknout pergola."

V plánu je i několik workoutových prvků, které by ale byly bokem, kvůli klidu pro běžné návštěvníky Zátiší. Jedním z nejčastějších požadavků bylo také zřízení retardéru na cestě vedle místa.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Při tom posezení není úplně komfortní, když kolem jezdí auta, byť dodržují padesátikilometrovou rychlost, která je tam předepsána. Tak subjektivně, když to auto jede dva, tři metry od vás, tak to není úplně komfortní. Čili bylo by zřejmě vhodné tam umístit retardér. My jsme se bavili s těmi místními obyvateli. Ti s tím naprosto souhlasí."

Místní všeobecně velmi ocenili, že je město do projektu přeměny Zátiší zapojilo.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Myslím si, že se nám do toho ty lidi, ať už místní nebo širší veřejnost podařilo zapojit skutečně maximálně, mohli promluvit několikrát. A to všechno se odrazí v tom finálním projektu."

Město dá v rámci participativního rozpočtu na přeměnu jeden milion korun. Kdy se přesně místo upraví, zatím není ještě pevně stanoveno. Nyní se musí vypracovat už finální projekt.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště Skalice
Frýdek-Místek
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 8 640 do 16 200 Kč/měsíc

Detail