Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sweetsen Fest bude letos největší, nabídne na 100 umělců a další program

Kultura ve Frýdku-Místku opět naplno ožila. Další akcí, která patří mezi ty nejoblíbenější, je Sweetsen Fest. Ten proběhne od čtvrtka do neděle. Letos půjde o největší a nejsilnější ročník, který bude navíc zasvěcený Davidu Stypkovi. Na festivalu mu bude udělena in memoriam i cena města.

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival – to je Sweetsen Fest. Letošní 18. ročník bude ještě větší, než tomu bylo dřív.

Kamil Rudolf, organizátor Festivalu Sweetsen Fest: "Opět se bude začínat ve čtvrtek, jak v areálu TJ Slezan, kde bude hlavní program, tak i tady v parku Pod Zámkem, kde bude taneční vystoupení. Stejně tak k tomu hlavnímu programu bude i neděle, kdy se bude konat ve Faunaparku Sweettalks, což je takové diskuzní fórum, které je spojené se Sweetsen Festem."

V průběhu hlavního programu vystoupí během tří dnů na pěti scénách celkem stovka interpretů, kteří mají vazbu na Frýdek-Místek, což je jedna z hlavních myšlenek festivalu.

Kamil Rudolf, organizátor Festivalu Sweetsen Fest: "Mezi asi ty největší taháky patří skupina Buty nebo Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, což je bývalá kapela od Davida Stypky. Nebo Tomáš Kočko a orchestr, spolu se Symfonickým orchestrem Frýdek-Místek."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "I letos nás čeká benefiční festival Sweetsen Fest u jehož zrodu jsem stál a leta jsem byl jeho ředitelem. Jsem rád, že našel plnohodnotné pokračovatele a že tradice běží dál."
Kamil Rudolf, organizátor Festivalu Sweetsen Fest: "Frýdek-Místek je plný velmi dobré a kvalitní hudby. Skvělých kapel, skvělých interpretů. To, že to nejsou planá slova, dokládá třeba i to, že letos při českých Cenách Anděl, Frýdek-Místek dostal hned 7 cen z celkových 14 Andělů."

Letošní ročník bude výjimečný i tím, že je celý věnován vzpomínce na Davida Stypku, který dostane na festivalu také Cenu města Frýdek-Místek.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Velká část nápadů, které posouvaly festival dopředu, byly právě z jeho hlavy a já osobně předám jeho mamince letos na festivalu cenu města pro Davida Stypku, který je letošním patronem a celý festival je mu věnován, protože byl tou duší festivalu a myslím si, že i nadále zůstane."
Kamil Rudolf, organizátor Festivalu Sweetsen Fest: "To předání bude v pátek mezi vystoupením skupiny Buty a právě Kateřiny Marie Tiché a Bandjeez."

Všichni vystupující umělci se zároveň vzdávají nároku na honorář a celý festival má navíc tradičně benefiční charakter. V rámci něj mohou lidé přispět na Charitu, Adru, Podané ruce nebo Strom života.

Kamil Rudolf, organizátor Festivalu Sweetsen Fest: "Bude to vždycky rozděleno po jednotlivých areálech, tak proto bych chtěl požádat všechny lidi, aby, i když se neplatí vstupné, tak aby přispěli alespoň něco na dobrou věc."

Od začátku sbírek se na festivalu vybralo už přes 937 tisíc korun. Organizátoři věří, že letos už pokoří milionovou hranici. Sweetsen Fest letos proběhne od 16. do 19. června a program bude připraven tradičně pro celou rodinu.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail