Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Sweetsen Fest měl letos rekordní návštěvnost a v benefici překonal milionovou metu

Téměř 85 tisíc korun letos vynesly sbírky na festivalu Sweetsen Fest. Lidé přispívali na Charitu Frýdek-Místek, Dobrovolnické centrum ADRA, Podané ruce a Strom života. Festival tím za svou osmnáctiletou historii překonal magickou metu, přes jeden milion korun vybraných v rámci benefice.

Festival Sweetsen Fest, který bavil návštěvníky ve Frýdku-Místku od čtvrtku do neděle si letos připsal několik velkých úspěchů. Počet vybraných peněz v rámci sbírek i rekordní návštěvnost.

Kamil Rudolf, organizátor festivalu Sweetsen Fest: "Branami areálu prošlo téměř 15 tisíc lidí. A jelikož na Sweetsen Festu se neplatí vstupné, tak se snažíme motivovat lidi, ať přispějí na nějakou charitativní sbírku. Celkem se vybralo zhruba 85 tisíc korun. A v celkovém součtu za ročníky Sweetsen Festu je už to přes milion. Konkrétně nějakých 1 milion 22 tisíc."

Každý den vybíraly na festivalu peníze různé organizace.

Irena Blablová, ADRA Frýdek-Místek: "Vybrali jsme ve čtvrtek při zahájení festivalu 22.195 korun. Taková hezká částka. I přes tu nepřízeň počasí jsme moc rádi, že nás návštěvníci podpořili, protože je to Frýdek-Místek sobě, takže podpořili dobrovolnické programy, které jsou tady ve Frýdku-Místku, které dobrovolnické centrum ADRA organizuje. Je jich celkem 16, působí v nich asi 190 dobrovolníků a ti právě pomáhají dětem, třeba v dětském domově nebo na dětském oddělení nemocnice, lidem s mentálním postižením, potom jsou to děti s poruchou autistického spektra, pak jsou to senioři."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Vybrali jsme nějakých 21 tisíc, které chceme použít na rekonstrukci tréninkového bytu, ve kterém právě jsme. Od srpna ho chceme otvírat a bude určen pro s duševním onemocněním, které se vrací po dlouhodobější hospitalizaci v Psychiatrické nemocnici v Opavě. A které bude doprovázet Centrum duševního zdraví, které máme tady ve Frýdku-Místku spolu s nemocnicí."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Náš výběrový den byl opravdu zúročen. 31.660,- korun, které se vybraly na oba projekty. To znamená na osobní asistenci i na canisterapii nám v mnohém pomůžou. Pomůžou nám realizovat službu osobní asistence. Pomáhat lidem tady ve Frýdku-Místku a v nejbližším okolí právě tou terénní sociální službou. Ale pomohou nejenom ty peníze, ale i to, že lidé o nás vědí. I ta propagace je strašně důležitá."

Trojice organizací z Frýdku-Místku získala šek na vybranou částku v sobotu večer. Po festivalu si ještě dodatečně dopočítal sbírku Mobilní hospic Strom života z Nového Jičína.

Marie Ryšková, ředitelka Mobilního hospice Strom života: "Jsme strašně rádi, že jsme se poprvé stali součástí festivalu Sweetsen Fest. I když se na našem stanovišti vybralo plus mínus 10 tisíc korun, tak je to pro nás významná částka, která nám pomáhá, abychom mohli nakoupit potřebné věci pro pacienty, o které se staráme nejenom ve Frýdku-Místku. A nejedná se jen o pacienty hospicové, ale i o poradenské a odlehčovací služby."

Festival byl letos výjimečný i tím, že na něm získal cenu města a klíč od města in memoriam i hudebník David Stypka.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail