Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek dokončil výstavbu kanalizace i v lískovecké části Gajerovice

Lískovecká část Gajerovice je další, kde se podařilo dokončit kanalizaci. Samostatná investiční akce vyšla Frýdek-Místek na 15 milionů korun a díky ní bude na kanalizaci připojeno dalších 40 domů. Aktuálně ještě probíhají dokončovací práce na opravách cest, které byly stavbou zasaženy.

Ve Frýdku-Místku se postupně dokončuje jedna z největších investic posledních let. Výstavba kanalizace v městských částech. Městu se ale podařilo zařadit do plánů také lískoveckou část Gajerovice.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to pokračování naší snahy o dokončení infrastruktury. Takže kromě té velké investiční akce, to znamená Chlebovice, Lysůvky, Skalice, Zelinkovice, jsme ještě stihli tuto část. Je to investiční akce za 15 milionů, kde bude připojeno 40 domů. Akce je ukončena."
Anketa: "To tam rozkopali, kopou znovu, já nevím, co tam hrabou. Tady též to čistili, potom tam dali kameru, protáhli to kamerou, všecko bylo v pořádku."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Do konce června by měly být hotové i komunikace, spravené po kanalizaci. Teď jsme ještě odsouhlasovali určité úpravy tak, aby se ta kvalita zlepšila."

Samotná výstavba se stihla za zhruba sedm měsíců. Dva měsíce pak ještě stavbaři měli na opravy cest.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Následně bude opět následovat opět kolaudace celé kanalizace a napojení občanů, kteří budou mít územní souhlas a pak následně si budou muset do nějaké doby zrealizovat vlastní část přípojek, které jsou na jejich pozemních a napojit se na veřejnou část."

Aktuálně má město v přípravě ještě investiční záměr na zadání projektové dokumentace pro výstavbu kanalizace v samotném Lískovci.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Od čehož si slibujeme, že to bude v příštích letech realizováno jako další část, možná už poslední. A samozřejmě tam chybí ještě určité části Frýdku, jako Na Bažinách a další ulice, které bychom taky chtěli v příštím roce realizovat. Takže tím pádem bychom měli mít už stoprocentně vyřešenou kanalizaci ve Frýdku-Místku."

Výstavba kanalizace v Lískovci se řeší už od roku 2016. Podle vedení města realizaci původně v průběhu let bránily majetkoprávní problémy.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail