Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v rámci exkurzí navštěvují primátora i magistrát ve Frýdku-Místku

Co je to obec s rozšířenou působností? Nebo co všechno dělá primátor? I takové otázky mají děti ze základních škol, které dostaly možnost absolvovat exkurze na magistrátu. Prohlédly si pracovnu primátora, zasedací místnosti a pak měly možnost s primátorem diskutovat na různá témata.

Před koncem školního roku zavítali žáci III.A 7. Základní školy ve Frýdku-Místku na magistrát města. Školám totiž byly nabídnuty exkurze. Jejich součástí je i osobní setkání s primátorem.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Děti, které přijdou, uvidí jak pracovnu a zázemí primátora, tak samozřejmě zasedací síně. A poté následuje diskuze ve velké zasedací síni, kde probíhají zastupitelstva. Myslím si, že pro děti je to velmi silný zážitek, protože ne každý se sem dostane a jsou velmi zajímavé dotazy, které děti pokládají."
Adéla Koláčková, třídní učitelka III.A; 7. ZŠ F-M: "My jsme so to pojali tak příjemně ke konci školního roku. Šli jsme pěšky, po cestě jsem dávala dětem nějaké úkoly o Frýdku-Místku. V parku jsme si pak udělali nějakou poznávačku, nějakou křížovku, abychom byli tady připraveni."

Děti se často ptají na dotazy, které jsou jim nejblíž. Na úklid města, prostranství kolem školy, hřiště. Říkají, co se jim líbí nebo nelíbí a podobně.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Někdy se opravdu ptají i na věci, které často neví ani dospělý. Jaký je rozdíl mezi obcí s rozšířenou působností a co všechno děláme pro ten stát nebo místo něho. Co všechno teda děláte pane primátore? A jak toho dosáhnete, že se to všechno schválí. A někdy sám člověk uvažuje, když takový dotaz dostane, jak vlastně ty procesy běží a je to velmi osvěžující. Myslím, že na obě strany."
Anketa: 1.) "Viděla jsem tady spoustu zajímavých věcí a nikdy jsem tady ještě nebyla." 2.) "Mě se líbila velká zasedací místnost, vypadá to tady fakt super." 3.) "Mě se tady líbí všechno." 4.) "Mě se líbilo všechno a viděli jsme kancelář pana primátora." 5.) "Uvažuju ještě o tom, že až budu velká, jestli bych tady třeba chtěla pracovat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že je správně dětem ukazovat, jak město funguje a jak, až budou jednou dospělí, tak mohou do toho chodu zasáhnout, případně jestli mezi nimi je nějaký další místní regionální politik a třeba i primátor."

Exkurze na magistrát by město chtělo nabídnout základním školám i v příštím roce.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail