Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akademie Podnikej F-M měla velký úspěch, zdarma radila 125 drobným obchodníkům

125 drobných obchodníků projevilo zájem zapojit se do akademie Podnikej F-M. Ta má aktuálně za sebou další sadu jarních seminářů a setkání. Cílem je předat podnikatelům zkušenosti a poradit jim, jak správně cílit na zákazníky. Od digitální propagace až po získávání dotací na podporu podnikání.

Akademie Podnikej F-M má za sebou jarní běh, který trval od února do června. V rámci něj proběhlo 5 online seminářů, 1 workshop naživo a jedno osobní setkání se zapojenými podnikateli a hosty.

Markéta Ubíková (Piráti), zastupitelka Frýdku-Místku: "Byly to onlinové akce i offlinové akce. A co se hodně líbilo, tak to byl offlinový nebo naživo workshop o fotografování. O to byl velký zájem."

V rámci online seminářů se zájemci učili od zkušených obchodníků například různé digitální vychytávky, jak získat dotace na podporu podnikání, jak se prezentovat na sociálních sítích nebo jak psát poutavé texty.

Markéta Ubíková (Piráti), zastupitelka Frýdku-Místku: "Reakce na ten vzdělávací program máme velmi pozitivní. Rádi bychom pokračovali, uvidíme po volbách, jak bude situace a jaká bude nálada a chuť pokračovat v této aktivitě. Radost máme hlavně z toho, že se připojilo velké množství obchodníků. Máme registrovaných 125 obchodníků z Frýdku-Místku a okolí. Tak to nám dělá velkou radost."

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Myslím si, že to pro ně bylo přínosem. A pro nás taky, abychom zjistili, co podnikatelé ve městě potřebují. S tím, že tato platforma by měla v nějaké podobě pokračovat dále. V současné době už třeba máme na internetu nové manuály pro různé životní situace pro podnikatele. Kde je pěkně na jednom diagramu zobrazeno, jakým postupem se mají ubírat, co napsat, kam zavolat, jaký papír vyplnit. Tak, aby se dostali do toho stavu, který potřebují. Jako je třeba pronájem předzahrádky nebo nějakého stánku a tak dále."

Adéla Ladman, Upraženo: "Upraženo je pražírna výběrové kávy a obchod s kapslemi. Věnujeme je pražení výběrové kávy a do akademie jsme se zapojili tím, že předáváme nějaké zkušenosti. S tím, jak pracovat se zákazníky, jak jim ukázat, jak náš produkt je originální a podobně."
Ivana Hořínková, Pinny: "My jsme před rokem přivedli na trh ručně vyráběné designové prádelní koše a postupem času jsme tento sortiment rozšířili o olejové parfémy do praní předních italských výrobců. Akademie je pro mě inspirací především co se týče zkušeností ostatních podnikatelů, ale neméně důležité byly informace z oblasti reklamy na sociálních sítích, práce s Google Spacem, psaní odborných textů."
Markéta Ubíková (Piráti), zastupitelka Frýdku-Místku: "Akademie pro podnikatele Podnikej F-M jsme začali dělat proto, že chceme podpořit lokální podnikatele v reakci na covidovou dobu, kdy se změnilo chování zákazníků a najednou si lidé odvykli chodit do obchodů a bylo nutné změnit tu strategii."
Igor Kluziok, odborník na marketing: "Já jsem tady byl pozván na základě toho, že my už jsme se Sdílkem měli jedno společné školení, které tady Kamila organizovala. A dneska je organizátorkou tady této akce. My máme agenturu v Českém Těšíně. Máme tady hodně klientů z Frýdecko-Místecka a Moravskoslezského kraje. Tak jsme se přijeli podělit o nějaké naše zkušenosti a doufáme, že to bude přínosem."
Ivana Hořínková, Pinny: "Doufám, že další poznatky časem získám. Především to získalo nové známosti a díky tomu se mi rozšiřuje obzor nových kontaktů, nových příležitostí a samozřejmě i nové zákazníky."

Akademie byla zcela zdarma. Účastníci se propojují mezi sebou i po jejím skončení a vzájemně si předávají zkušenosti. Podrobnosti najdou zájemci na webu Podnikej F-M.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail