Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začalo druhé kolo sečí travnatých ploch

Od jara do podzimu udržuje Frýdek-Místek jeden a tři čtvrtě milionu metrů čtverečních travnatých ploch. Tráva navíc roste velmi rychle a lidé proto musejí být v případě údržby trávníků trpěliví. Seče probíhají vždy na etapy a jen co se dokončí jedna, už se musí většinou začít další.

25 pracovníků Technických služeb ve Frýdku-Místku od začátku května pravidelně brázdí ulice na sekačkách a s křovinořezy. Musejí se postarat o poměrně velké množství parkových a parterových trávníků.

Radim Svoboda, vedoucí provozu zeleň TS: "Máme po první seči parkových trávníků. To jsou právě ty trávníky, které jsou v sídlištích. To je ta sídlištní zeleň, kterých je více jak milion metrů čtverečních. Tady na těchto plochách máme plánovány na tento rok 3 seče."

První seč na sídlištích byla dokončena v polovině června a vzápětí postupně najely sekačky na začátek seče číslo dvě.

Radim Svoboda, vedoucí provozu zeleň TS: "Začneme částí města Frýdek-Jih, to znamená asi s největším sídlištěm Slezská. Co se týče parterových trávníků, to jsou trávníky, které jsou v té nejvyšší intenzitě údržby. Tam máme hotovou třetí seč a budeme pokračovat čtvrtou sečí. Ta seč na těch parkových trávnících trvá cirka 6 týdnů."

U parkových trávníků by tak druhé sečení mělo být hotové do konce července.

Radim Svoboda, vedoucí provozu zeleň TS: "Máme zpracovaný harmonogram, ten je opravdu za předpokladu, že nám přeje počasí a jsme schopni ho dodržovat. Co se týče, když nám vypadne kvůli počasí, byť dva, tři dny, tak samozřejmě se ta seč protahuje o ty dny, kdy nemůže technika vyjet."

Je třeba také počítat s tím, že déšť plevelu výrazně prospívá a tráva tak po dešti roste mnohem rychleji. Pracovníci technických služeb tak nemůžou být v některých situacích na dvou místech současně, ale řídí se podle plánu.

Radim Svoboda, vedoucí provozu zeleň TS: "Samozřejmě, když si vezmu, že dneska i město se musí na to dívat i z ekonomické situace, protože i my opravdu dneska se potýkáme se zdražováním. Zrovna teda u těch sečí je to otázka paliv, které meziročně nám šly o 52 procent nahoru. Takže samozřejmě i toto má vliv na to, že děláme plánovaně ty tři seče na těch parkových trávnících."

Jedna seč všech druhů trávníků spolu s náklady na odstranění odpadů vyjde zhruba na 3,3 miliony korun.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail