Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnastika při 11. ZŠ ve Frýdku-Místku sbírá medaile i úspěchy

Zlato, stříbro a bronz vybojovaly sportovní gymnastky z oddílu při 11. základní škole ve Frýdku-Místku na mistrovství České republiky v Praze. Celému oddílu se v posledních letech velmi daří. Dokonce měl zástupkyně i v národní reprezentaci na mistrovství světa v Portugalsku, kde obsadil náš tým šesté místo.

Opravu obdivuhodné výkony předvádí mladí gymnasté a gymnastky z oddílu při 11. základní škole ve Frýdku-Místku. Oddíl funguje od roku 1993 a za tu dobu vychoval spousty medailistů.

Vendula Henychová, trenérka gymnastiky při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "Založila ho právě Pavla Rašková, která tady fungovala do roku 2016. Stali jsme se během těch let s ní několikrát třeba mistryněmi republiky, že jsme ten titul několikrát obhájili. Teď je tady mladý trenérský tým. To jsou holky, které trénují a zároveň i cvičí ještě. Že například reprezentují i Česko. A věnujeme se dětem přibližně od 5 do 20 let. Máme kluky i holky."
Kristina Gřesová, gymnastka z oddílu při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "Gymnastice už se věnuji 15 let, ale tady na 11. Základní škole jsem teprve šestým rokem. To jsem se i začala poprvé věnovat tomu TeamGymu."
Vanda Gřesová, gymnastka z oddílu při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "Gymnastice se věnuji už 13 let a TeamGymu asi jenom 5 let. Předtím jsem dělala jenom sportovní gymnastiku."
Vendula Henychová, trenérka gymnastiky při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "Největší úspěchy, teď jsme objeli tři TeamGymové soutěže, což je týmový gymnastika, kde senior mix dvakrát dokázal vyhrát a juniorky mezi sedmnácti týmy se udržely v TOP 5 a dokázaly obsadit i třetí místo."

Právě Vanda Gřesová přivezla z mistrovství České republiky zlato. Společně se sestrou už samy trénují a také se dostaly do reprezentačního výběru a vyjely na mistrovství Evropy 2021, které proběhlo v Portugalsku kvůli covidu až letos.

Kristina Gřesová, gymnastka z oddílu při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "Vůbec jsem nechápala, že tam vůbec jsem, protože jsem to vždycky sledovala přes telefon a říkala jsem si, jaké by to asi bylo, kdybychom se tam dostali. A nejednou jsme tam prostě byli a bylo to neskutečně vidět ty lidi tak skákat naživo. A tu atmosféru celou, bylo to zajímavé."
Vanda Gřesová, gymnastka z oddílu při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "Viděla jsem holky a kluky, kteří skáčou mnohem víc než my. A bylo to super je vidět, protože jsme měli nějakou motivaci skákat dál a těžší řady. A myslím si, že to bylo super."
Kristina Gřesová, gymnastka z oddílu při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "My se svým seniorským týmem jsme skončily na 6. místě, bohužel jsme se neprobojovaly do finále. Ale juniorky se tam potom dostaly a taky skončily na 5. místě. A určitě nás to posunulo dál, protože jsme viděly ta ostatní děcka, jak skáčou. Tak jsem říkala, že to taky chci zkusit, takové těžší skoky a tak."
Vendula Henychová, trenérka gymnastiky při 11. ZŠ Frýdek-Místek: "Každou tou soutěží se získávají různé zkušenosti a ty jsou i nejcennější, protože zároveň ty týmy, jaké předvádějí různé prvky, tak i z toho se hodně učíme. Zároveň se účastníme i různých celorepublikových kempů, kde taky získáváme další zkušenosti a vidíme ty možnosti, co dál ještě potřebujeme zlepšovat."

Zdejší oddíl má v národní reprezentaci 5 členů. Ti už se připravují na mistrovství Evropy, které bude v září v Lucembursku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Medela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail