Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefice na FM City Festu vynesla rekordních 100 tisíc korun pro Podané ruce a Helpínka

Festival FM City Fest byl letos tradičně ve znamení zábavy pro celou rodinu, ale i benefice. Lidé mohli přispívat do kasiček frýdecko-místnímu spolku Podané ruce a Nadačnímu fondu Helpínek, ale také si zakoupit festivalové předměty a organizátoři pak výtěžek předali oběma organizacím. Vybralo se rekordních 100 tisíc korun.

Návštěvníci mohli v průběhu pátku a soboty narazit v areálu na organizace Nadační fond Helpínek a Podané ruce, které v rámci festivalu FM City Fest představily svou charitativní činnost. Obě organizace vybíraly peníze do kasiček a také je bylo možné finančně podpořit zakoupením reklamních festivalových předmětů. Výtěžek z nich pak organizátoři na konci festivalu mezi obě organizace rozdělili.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Na 4. ročníku jsme mezi obě organizace rozdělili rovných 100 000 Kč, což je téměř o 30 000 Kč více než v předchozím roce a my jsme na naše návštěvníky víc než hrdí. Lidská laskavost a empatie ze světa ještě nezmizela, a to se ukázalo právě letos."

Finance, které si organizace přeberou poputují na canisterapeutické aktivity spolku Podané ruce, kde budou financovat terapii pomocí psů. A druhá část poputuje rovnou z Nadačního fondu Helpínek do domova malého Oliverka na speciální sedačku do auta, na kterou by si jinak museli rodiče pujčit.

Dvoudenní nabitý festivalový program se odehrál na 3 stagích a vystoupily v rámci něj nejen ty největší stálice české i zahraniční hudební scény, ale i nové objevy.

Klára Žídková, PR manažerka FM City Festu: "V pátek si návštěvníci s Kateřinou Marii Tichou a Bandjeez připomněli pár písněmi Davida Stypku a poté se vrátili do 90. let společně s „boy bandem“ Lunetic. Sobota přinesla o něco peprnější program, který byl plný ryzích písní ze života v podání kapely Wohnout nebo slovenské skupiny Iné Kafe. Obrovský dav se pod stagí utvořil během festivalových dní hned několikrát a návštěvníci si tak zazpívali třeba s Annou K., Chinaski, No Name, Marpem, Pokáčem, UDG a dalšími. Celý hudební program úspěšně doplnila již po několikáté i Stand Up zóna. Tady slavila největší úspěch show Na Stojáka v čele s Adélou Elbem, Nastym nebo Tomášem Matonohou a přivedla sem enormní množství posluchačů."

Největší ovace ale, jako obvykle, sklidila domácí kapela Mirai, která celý festival pomyslně ukončila velkolepou show s ohňostrojem.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Podpora, kterou každoročně dostáváme od návštěvníků ve Frýdku-Místku, je neuvěřitelná, je cítit, že tady jsme prostě doma."

Pódiový program doplnila i řada doprovodných aktivit pro děti a dospělé. V chill out zóně mohli návštěvníci najít virtuální realitu, různé simulátory, vzdušný ping-pong, air hockey, stolní fotbálky, fotokoutky a další aktivity. Mimo zmiňované herní atrakce, ale také nechyběly ani oblíbené workshopy a vystoupení Tanečního Studia Dancepoint. Tou největší novinkou, kterou ocenili v parných dnech malí i velcí návštěvníci, se stal jedinečný industriální bazén s písečnou pláží, který není jinde na festivalech k vidění. Samozřejmě kromě spousty aktivit nechybělo ani dostatečné množství míst k odpočinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy