Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NA 2. ZŠ ve Frýdku-Místku se odstraní nevyužívané hřiště, měla by se tam postavit tělocvična

U 2. Základní školy ve Frýdku-Místku by měla vzniknout nová tělocvična. Primárně se ale musí odstranit původní nevyužívané hřiště a opravit šatny. Na novou tělocvičnu pak bude potřeba sehnat peníze a zhotovitele. Město by chtělo s realizací začít nejlépe v příštím roce.

Staré a dlouhodobě nevyužívané hřiště u 2. Základní školy ve Frýdku-Místku. Dlouhodobě je ve špatném stavu, proto ho tady ani nepoužívají.

Barbora Knopp, ředitelka 2. základní školy Frýdek-Místek: "Hřiště už je nevyhovující. Je asi 5 let zavřené. Opravdu i ten tartan je v nevyhovujícím stavu, děti tam vůbec nesmějí. Proto bych byla ráda jednak za odstranění hřiště a navezení zeminy, kde bychom potom dali nějaké prvky pro využití ve školní družině."

S likvidací vyjde město škole vstříc. Práce mají proběhnout během letních prázdnin. Na této škole se navíc uvažuje o výstavbě nové tělocvičny.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Cesta k té nové tělocvičně určitě nebude ve dnech ani v týdnech. A budou jí předcházet nějaké práce. A nyní jsme se byli podívat na venkovních prostorách na bývalém hřišti a ve sprchách, které k hřišti náleží. A ty by měly být opraveny nejdříve."
Barbora Knopp, ředitelka 2. základní školy Frýdek-Místek: "Co se týče tělocvičny, tak tam jsou v původním stavu sprchy a šatny. Takže i za to bychom byli rádi, kdyby to se obnovovalo tak, ať i pronajímatelé mohou mít ty vyhovující podmínky."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chceme upravit prostor bývalého hřiště tak, aby ho mohly používat děti a zároveň opravit šatny tak, aby poté mohly navazovat na tu přístavbu, která by se měla rozjet v dalších měsících, případně v příštím roce."

Město má už několik let v šuplíku studii pro výstavbu tělocvičny. Byla to totiž alternativa k minulosti plánované výstavbě haly Krystal, která měla být na 11. základní škole.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pokud se nám podaří na to získat odpovídající prostředky, tak můžeme po volbách začít se stavbou a upřednostnit 2. základní školu. A pak se musí na vedení domluvit na tom, jestli bude realizovat halu Krystal nebo ne. Která samozřejmě je ve značném cenovém nárůstu Ten bude asi o dalších 20 až 30 procent. To znamená někde kolem 280 až 300 milionů. Což je daleko víc, než jsme předpokládali."

Výstavba tělocvičny u druhé základní školy by měla podle odhadů vyjít na zhruba 120 milionů korun.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dneska je těžko říct, protože ty ceny rostou z různých důvodů a není vůbec možno plánovat nic. Ale nemůžeme to samozřejmě zastavit, protože bychom nebyli schopni investovat. Takže investujeme dál do našeho majetku, do nových investic a vždycky ten cenový vývoj se nedá přesně předpokládat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme si udělali takovou inventuru toho, jak jsou školy vybaveny. Že chceme, aby měly jak stejné technické zázemí, tak samozřejmě i vybavení. A co se týče zázemí pro sport a tak dále, tak máme vytipovány 4 školy, kde by mělo dojít k přístavbě nebo úpravě tělocvičen a aktuálně tedy se připravuje nové výběrové řízení na chlebovickou tělocvičnu, poté by měla následovat tady 2. základní škola."

V rámci dlouhodobých plánů je ve hře stále i přístavba tělocvičny nebo haly u 11. základní školy a úprava tělocvičny u 6. základní školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy