Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku přivezla zlaté medaile z MS Evropy i České republiky

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku si připsala historický úspěch. Nejprve vybojovala zlato na Mistrovství Evropy a vzápětí se jí podařilo vyhrát i Mistrovství České republiky. Ve svých úspěších chtějí pokračovat. Nyní už si brousí zuby na Mistrovství světa, které bude v Portugalsku.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku absolvovala od rozvolnění desítky nejrůznějších soutěží. Letos už její členové dohromady získali zhruba tisícovku medailí. Největším úspěchem je zlato z Mistrovství Evropy.

Sofie Kapitanov, taneční skupina Funky Beat: "Já už se tancování věnuju asi tak 7 let. Teďka jsme mistři Evropy a taky jsme vyhráli mistrovství České republiky." - Jaké to pro vás bylo na tom mistroství? - "Bylo to úplně super, jak jsme zjistili, že jsme první, protože jsme to vůbec nikdo nečekali."
Štěpán Ondroušek, taneční skupina Funky Beat: "Přináší mi to dobrý pocit. Tancuju teďka osmým rokem asi a je to super prostě." - A co ten úspěch, který máte teďka za sebou. - "Je to super, líbí se mi to."
Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "To, že byli první, tak to byla pro nás obrovská radost. Mě se málem podlomily nohy, protože tam je obrovská konkurence. Takže pro nás je to největší úspěch, kterého jsme kdy dosáhli. Tady v naší taneční skupině."

Funky Beat fungují už 18 let, posledních pět let se jim daří pravidelně nominovat na Mistrovství světa i Evropy. Na Evropě letos ani jednou nezaváhali a ve třech kolech měli samé jedničky.

Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Já bych chtěla strašně moc i poděkovat všem našim trenérům. A hlavně hlavnímu choreografovi Filipu Růžičkovi, který tady tu sestavu připravil. Musím pochválit děti, protože před mistrovstvím Evropy měli tréninky třeba i dvoufázově. To znamená, že měli dopolední trénink, pak šli na chviličku domů a odpolední trénink. Takže si opravdu si myslím sáhli na dno."

Vzápětí následovalo zlato z Mistrovství České republiky. Tanečníci s velkou choreografií se stali dokonce absolutními vítězi v dětské kategorii.

Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Chtěli bychom si tyto úspěchy udržet. Budeme mít určitě pár nějakých nových změn. Pár nových trenérů, a hlavně musíme hodně zapracovat ještě na gymnastice, na akrobacii. Takže asi posilníme ty tréninky té gymnastiky. Což oni teda nemají vůbec rádi, ale bohužel budeme muset."

Další velká událost, která skupinu čeká bude Mistrovství světa v Portugalsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail