Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozšíření centrálního hřbitova ve Frýdku-Místku by mělo být hotové v říjnu

Práce na rozšíření centrálního hřbitova jsou v plném proudu. Ten poté nabídne 1 400 plnohodnotných hrobových míst, ale také kolumbária, která doposud ve městě chyběla. Práce by měly být hotové ještě letos a město by chtělo mít novou část přístupnou na dušičky.

20 tisíc metrů čtverečních. To je plocha, o kterou se už brzy rozšíří centrální hřbitov ve Frýdku-Místku. Stávající plocha hřbitova se blíží na hranici své kapacity. K jejímu zaplnění dojde podle odhadů za několik málo let. Proto se město rozhodlo připravit další plochy pro důstojné pohřbívání lidských ostatků.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsme na pokračující akci hřbitova frýdeckého, rozšíření. Je to první etapa a akce, která vyjde město celkově na 60 milionů korun. Bylo to z důvodů toho, že kapacita stávajícího hřbitova už je malá. Takže z toho důvodu se naplánovala akce v roce 2018, která se teď dokončuje. Měla by být hotová v desátém měsíci, to znamená v říjnu. Chtěli bychom to stihnout na dušičky. Tak, ať tady občané mohou využívat tu novou část a je přístupná."

Během necelých dvou let se postupně zlikvidovaly staré betonové plochy a celá oblast se musela rekultivovat. K zemi šel i 37 metrů vysoký a roky nepoužívaný komín od bývalé kotelny. Nyní už okolí dostává jasné obrysy budoucího hřbitova.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stavba nijak neovlivňuje blízkou cyklostezku, ta je neustále v provozu. A za námi můžeme vidět kolumbárium, které je v hrubé stavbě. Teď se bude obkládat žulou a následně bude dokončena i část chodníků, která je z devadesáti procent hotová. No a další práce, takže máme zhruba ještě 3 měsíce, aby se tato akce dokončila."

Práce vážou poměrně dost kapacit Technických služeb, které mají rozšíření na starosti.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Proto dejme tomu nejsou teď na pořadu dne jiné akce ve městě. Ale myslím, že to všechno doženeme a tato akce má prioritu. Aby byla co nejdříve v provozu. A aby si občané mohli pronajímat ty přilehlé prostory. A řešíme teď ještě označení dvířek na těch kójích. To bude teď ještě předmětem debat. Takže celkově si myslím, že ta akce pokračuje dobře a těšíme se na to, až to bude v provozu."

Centrálním bodem první etapy by měl být starý strom, kolem kterého má být klidová zóna s lavičkami.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tak, ať je to místo účelně využito. V této chvíli zbývá na proinvestování ještě nějakých zhruba 15 milionů korun. Takže doufáme, že to bude ještě s počasím, že to vyjde. A že to bude dokončeno včas."

Hřbitov poté nabídne 1 400 hrobových míst pro pohřbívání do země, 850 urnových hrobů, 850 epitafů a 400 míst v kolumbáriích. Součástí projektu bude i kamerový systém, nové parkovací plochy i vybudování příjezdové cesty k novému vstupu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Medela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail