Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Faunapark ve Frýdku-Místku se díky dobrovolníkům už 8 let proměňuje

Už 8 let pomáhají dobrovolníci zcela zdarma k rozvoji Faunaparku ve Frýdku-Místku. Ten za poslední rok prošel velkými změnami. Opravila se stodola, postavily se výběhy pro zvířata a sadí se i ovoce. V létě využívají areál různé tábory a o víkendech se konají akce pro veřejnost. Faunapark letos očekává rekord v počtu dětských návštěvníků.

Historie frýdeckého zooparku spadá až do počátku 60. let 19. století. Od té doby se mnohé změnilo. Novodobé dějiny se píší posledních 8 let pod taktovkou nadšenců ze Spolku pro Faunapark.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Ono se děje každý den něco. My jsme od začátku roku vybudovali zelenou učebnu ze stanu, protože se nám nedařilo získat dotace, tak jsme si vytvořili stan, udělali jsme tomu podlahu ze starých palet a z desek dobrovolnických. Podařilo se nám dokončit konečně už výběhy pro zvířátka, takže pomaličku osazujeme pár druhů domácích zvířat. Pořád se něco děje. Teď jsme zasadili vinohrad a máme tady i kiwi, takže takové, jak co přijde."

Loni se povedlo díky finančním darům sponzorů a také sbírce Daruj F-M opravit střechu stodoly, která se využívá pro různé akce. Ještě bude třeba udělat nová dřevěná vrata a celou stavbu omítnout.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Určitě bych chtěl poděkovat všem dobrovolníkům a donátorům Faunaparku. Za to, že nás podporují. A jsem rád, že tady jsou lidé, kteří 8 let nehledí na politiku, nehledí na sociální rozdíly a chodí pomáhat zcela zdarma. Takže je to velké díky všem, kteří nám pomáháte."

Spolek zde vytváří příjemné inspirativní místo pro aktivní odpočinek, vzdělávání, společenský a osobní rozvoj turistů i místních návštěvníků. Nejvíce samozřejmě cílí na děti.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Letos už naše dětské programy navštívilo 2 000 žáků. Pro porovnání s loňskem to bylo 2 300, takže určitě trhneme rekord a o prázdninách využívají Faunapark v dopoledních hodinách zejména příměstské tábory. Dneska tady máme tábor ADRA, celý týden, z čehož jsem nesmírně rád a potěšen, protože ty děti by se v životě nedostaly na klasický tábor. A tady mají zázemí, které je pro ně vynikající."
Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Prožíváme tady nádherné chvíle, protože je krásné počasí, využíváme krásných prostor Faunaparku. My jsme za to vděčni, že nás Faunapark podporuje v této činnosti. Je nás tady celkově 36, máme 18 dětí a zbytek jsou dospělí, jsou to vedoucí."

Dobrovolnické brigády bývají ve Faunaparku téměř každou sobotu a zapojit se může úplně každý. Program pro veřejnost pak bývá v neděli.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Snažíme se přivézt buďto nějaké zvířátko nebo nějaké klauny nebo pohádky pro děti. Z velkých akcí, které bych doporučil návštěvníkům, určitě v září Beskydský Montmartre a Cirkus bez šapitó. To jsou takové větší akce pro širokou veřejnost."

Všechny vydělané peníze ze vstupného a z různých příspěvků investuje spolek zpět do rozvoje Faunaparku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy