Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na gastrofestivalu ve Frýdku-Místku budou opět hledat nejlepší štrúdl

Frýdek-Místek opět hledá nejlepší štrúdl. Oblíbená soutěž bude už tradičně součástí gastrofestivalu Frýdek≈Místek plný chutí spolu s Beskydskými rekordy. Zájemci se mohou přihlásit do 14. srpna a samotný festival proběhne 20. srpna na místeckém náměstí.

Po dvouleté odmlce hledá Frýdek-Místek opět ten nejlepší štrúdl. Celou soutěž připravuje Turistické informační centrum a akce bude součástí oblíbeného gastrofestivalu.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Letošní gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí společně s XII. Beskydskými rekordy vypukne už 20. srpna, ale vy se už nyní můžete hlásit do tradiční soutěže o nejlepší štrůdl. Pokud si myslíte, že pečete ten nejlepší, sladký nebo slaný, tak právě na tomto gastrofestivalu se můžete utkat s ostatními, kteří pečou také dobré štrůdly."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Do soutěže se mohou hlásit všichni bez rozdílu věku, povolání. Stačí, když rádi pečou. Vybírat se bude, jak z tradičních sladkých štrůdlů, tak i z těch slaných. Ingredience se mohou použít jakékoliv, inspiraci se meze nekladou. Například v posledním ročníku vyhrál Povidlový perníkáč nebo závin s glazovanou slaninou a nakládanými cibulkami. A o těch nejlepších štrůdlech pak rozhodne porota, která bude letos složena z odborné i laické veřejnosti. A úkol dle dřívějších zkušeností to bude poměrně nelehký."

Jeden soutěžící může upéct štrúdl jak slaný, tak i sladký. Každý musí být při předání zabalený zvlášť.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Přihlášení do soutěže je úplně jednoduché. Stačí se přihlásit na webu fmplnychuti.cz v sekci štrůdl nebo osobně na pobočkách našeho informačního centra nejpozději do 14. srpna. V sobotu 20. srpna pak přinést v 9:00 hodin ráno svůj soutěžní štrůdl do naší pobočky turistického informačního centra na místecké náměstí Svobody a pak už jen počkat na verdikt poroty, který bude vyhlášen na pódiu ve 13:00 hodin."

Jeden z největších gastrofestialů v Moravskoslezském kraji Frýdek≈Místek plný chutí spolu s XII. ročníkem Beskydských rekordů nabídnou bohatý program v podobě dobrého jídla a pití. Chybět nebude ani hudba a samozřejmě překonávání rekordů. Letos to bude například ve štafetovém pití piva.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail