Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přehlídka veteránů zavítala v rámci Beskyd Rally i do Frýdku-Místku

120 veteránů a některé i více než 120 let staré. Takové kousky mohli vidět v pátek a sobotu lidé na Frýdecko-Místecku. V rámci 25. ročníku spanilé jízdy Beskydskou krajinou zavítala letos Beskyd Rally Turzovka i na Zámecké náměstí ve Frýdku-Místku. Organizátoři se totiž snaží každoročně měnit trasu zastávek.

Frýdecké náměstí zaplnily v sobotu dopoledne desítky krásných veteránů. Organizátoři 25. ročníku Beskyd Rally totiž město letos zařadili mezi jednu z patnácti zastávek, které na trase měli.

Martin Dlhopolček, technický ředitel,  Turzovský veterán club: "Každé to vozidlo je pro toho majitele vzácné a určitě ho má rád. Ale samozřejmě jsou takové ty špeky, které mohu jmenovat. Je tady velmi krásné vozidlo značky Bugatti typ 46. Je tu Bugatti Galibier, opět věhlasné světové značky. Je to špičková sběratelská záležitost. Ale je tady zástupce značky Wikof, která je málo vídaná a je to dokonce jeden z prvních vyrobených kusů tohoto vozidla u té značky."

120 vozidel z několika zemí Evropy najelo za 4 dny přes 500 kilometrů. Unikátem, převážně na výstavu, byl například Italský elektromobil Dora z roku 1906 a další stroje.

Antonín Pavelka, vetaránista: "To, co je vpředu, tak je motocykl a je datovaný 1854 a vevnitř máme naložený nejstarší motocykl na světě, který je datovaný 1869. Zatímco v Evropě je evidovaný Daimler, tak 17 roků už Roper v americkém Bostonu jezdil s parním motocyklem."
Martin Dlhopolček, technický ředitel Turzovský veterán club: "My každoročně musíme udělat výběr, protože bychom dokázali zřejmě přivézt na tu ukázku těch vozidel třeba 200, ale už je to organizačně nezvládnutelné, co se týče ubytování, stravování a podobně. Takže jsme si stanovili kvótu 120 vozidel, které vybíráme."

Trasa spanilé jízdy se každý rok mění, aby organizátoři ukázali účastníkům s veterány krásy různých měst u nás i na Slovensku. A zároveň potěšili také diváky.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail