Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři uspořádali pro děti z Frýdku-Místku tábor plný různých aktivit

Extraligoví házenkáři Frýdku-Místku uspořádali letos druhý ročník příměstského tábora pro děti. Určen byl nejen pro mládež z klubu, ale i pro další děti. Ty zažily týden plný her a dobrodružství. Vrcholem bylo dopoledne strávené u kynologů. Házenkáři věří, že k tomuto sportu i díky letním táborům přilákají další děti.

Třicítka dětí z Frýdku-Místku si užila příměstský tábor házenkářů plný různých nejen sportovních aktivit.

Tomáš Sklenák, garant rozvoje mládežnické házené ve Frýdku-Místku: "Děti měly spoustu her, co se týče házené. Měly beach handbal na Olešné, měly koloběžky, měly celodenní program. Zhruba osmihodinový, z toho asi šest hodin cvičily, takže si myslím, že to je náročné."

Poslední den pětidenního tábora zavítaly na ukázky sportovní i služební kynologie a některé si mohly doslova na vlastní kůži vyzkoušet, jak probíhá takový výcvik zadržení pachatele.

Anketa: 1.) "Já jsem si dal na ruku takové to a potom on mě začal kousat." 2.) "Mě se asi nejvíc líbilo, jak jsme jezdili na koloběžkách. A ještě jak jsme hráli na písku, ale všechno bylo, jak jsem si představoval." – A co zážitek dneska s pejsky? – "Hodně dobré a líbí se mi tady, jak nám vypráví o všem, co ti psi umí dělat." 3.) "Já jsem se na něj musel trošku naštvat, aby na mě zaútočil. Ale jinak to bylo úžasné." – A co celý tábor? – "Celý tábor byl velmi zábavný."
Vladimír Šmířák, předseda oddílu kynologie SKP Frýdek-Místek: "Na dnešní den jsme si připravili hlavně poslušnost těch psů. Jak se začíná, s tím výkladem, jakého psa si pořídit ze začátku a tak dále. Dále jsme se věnovali speciálním pachovým pracím, vyhledávání střelného prachu. Máme tady kolegyni, jejíž pes se to naučil, zvládá to pěkně. Děti byly spokojené. A dále jsme předvedli několik věcí z obrany, ze služební kynologie i ze sportovní kynologie."

V rámci tábora všichni ocenili, že děti nesedí doma u počítačů. A i v létě mohou mít klubově vedenou sportovní aktivitu.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Já jsem z toho nadšený a věřím, že i děti, protože je to důležité, aby se hýbaly o prázdninách a neseděly doma. My jsme se snažili pomoct i rodičům, protože určitě přes ty prázdniny je moc práce a děti nemá kdo hlídat, takže jsme spojili příjemné s užitečným a věřím, že se to vydařilo."

Tábora se mohly zúčastnit i děti, které nejsou členy házenkářského klubu.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "I to je ten důvod, proč tento tábor děláme. Aby děti trošku přičichly k házené a viděly, že se snažíme. A pevně věříme, že najdeme i tady v těch malých dětech nějaké příští odchovance."
Tomáš Sklenák, garant rozvoje mládežnické házené ve Frýdku-Místku: "Nábory jsou pořád. Minulý rok jsem chodil do tělocviku na základní školu, abychom děti nějak seznámily s házenou a myslím si, že je to na dobré cestě. A od nového školního roku by měly být kroužky přímo na házenou zaměřené. S tím, že se budeme snažit, aby vyrostlo zase více házenkářů."
Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Velmi si ceníme jako město klubů, které v rámci letních prázdnin umožňují dětem zúčastnit se těchto kempů. A jsou to nejenom členové oddílu házené. Takže to je velmi cenné zase, že se mohou účastnit i děti z jiných odvětví. Nebo dokonce děti z žádných klubů. A o co víc mě těší to, že kluby, které mají příspěvek našeho města, se opravdu snaží o děti starat. A například i tento oddíl a mnohé další se účastní i akce Vraťme dětem pohyb."

Kvůli velkému zájmu uvažují házenkáři, že by příští rok udělali příměstské tábory rovnou dva, pro menší a větší děti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy