Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze znevýhodněných rodin zažily letní tábor na Morávce. Nabídl hry, prevenci i vzdělávání

Poznání, skvělé zážitky, prevence i vzdělávání. Tak by se dal shrnout letní tábor pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Ve Frýdku-Místku ho už řadu let ho pravidelně pořádá odbor sociálně právní ochrany dětí. Cílem je zpříjemnit dětem léto, něco je naučit a odpoutat od strastí, které běžně zažívají.

24 dětí, které by neměly možnost běžně vyjet na letní tábor si užívalo zážitky v malebném prostředí Beskyd. Město Frýdek-Místek je totiž vybralo, aby se táboru zúčastnily a pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

Tomáš Zapletal, táborový vedoucí: "Celé táborové téma se nese v duchu Harryho Pottera, školy v Bradavicích. Takže veškeré hry, které děti absolvují, jsou koncipovány v této tématice."
Anketa: 1.) "Tábor je strašně dobrý, teď máme třeba téma Harry Potter a máme tři týmy. My jsme Havraspár, je Nebelvír a je ještě Zmijozel. A my jsme sbírali draky a pak jsme ještě vařili lektvary." 2.) "My jsme hráli právě famfrpál a ještě draci a ještě jsme sbírali lektvary." – A jak se ti tady líbí? – "Skvěle." 3.) "Tábor je boží, bydlím se svojí nejlepší kamarádkou na pokoji a my jsme třeba byli včera v bazénu."

Tábor dá dětem příležitost zažít něco nového. Klade se důraz na prevenci a také vzdělávání.

Tomáš Zapletal, táborový vedoucí: "Samozřejmě nechybí i další doprovodné části programu, jako jsou různé ukázky, měli jsme tady kynologickou ukázku, teď se tady představuje se svým preventivním programem útvar prevence Městské policie ve Frýdku-Místku. Děti například absolvovaly celodenní výlet tady po Beskydech. A samozřejmě nechybí ani volnočasové aktivity, jako jsou míčové sporty, koupání, bazén a tak dále."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tábor trvá 6 dní, je na Morávce, děti mají bohatý program, chodí na výlety, přes den mají aktivity, soutěže. Každý rok je nějaké téma. Letos je Harry Potter. Já bych chtěl z tohoto místa poděkovat všem, kteří se na organizaci podílí. Zejména vedoucím tábora, protože to není úplně snadná práce. A já věřím, že dětem se tady líbí a že se sem rády vrací."
Tomáš Zapletal, táborový vedoucí: "Sáhnou si na takové přírodní věci, to znamená to sepětí s tou přírodou, když se s nimi bavili, tak mnohé nám říkaly, že třeba na horách jsou poprvé v životě, byť bydlí kousek od Beskyd. Tak je to každopádně něco, co si myslím, že ty děti může posunout trošku dál."

Tábor letos proběhl už dvanáctým rokem a pořádá ho odbor sociálně právní ochrany dětí.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail