Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou na veřejné setkání přijít s nápady k budování volnočasového areálu ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek připravuje projekt nového volnočasového areálu. Vznikne z bývalého minigolfu v ulici 28. října. Jakými atrakcemi se zaplní a jak přesně by se mohl areál proměnit, mohou přijít lidé říct na veřejné setkání. To proběhne v sobotu 17. září.

Stáhnout video

Areál na břehu Ostravice u Domova pro seniory v ulici 28. října dostane zcela novou podobu. Frýdek-Místek plánuje zanedbaný prostor proměnit v místo pro příjemné a aktivní trávení volného času nejen pro rodiny s dětmi.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My chceme do toho procesu tvorby toho, jak ten areál v budoucnosti bude vypadat, tak do toho chceme zapojit občany, protože oni jej budou užívat. Takže na principu participace, který uplatňujeme, podobně jako v našem participativním rozpočtu, chceme občany pozvat sem na sobotu 17. září ve 14:00 hodin, aby za námi přišli na plánovací den."

Lidé se tak budou moci vyjádřit, jak by se měl areál proměnit. Jejich náměty s nimi rozeberou moderátoři participativního procesu.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Oni se budou lidí vyptávat, jestli už ten areál dříve nějak sloužil, co od něj očekávají, jaké hřiště nebo nějaké herní první, co by tady podle nich mělo být. Co by tady nemělo chybět. A oni nám budou moci říct svůj názor, ze kterého my potom z těch jejich odpovědí vytvoříme jakousi syntézu. A na základě toho potom ten areál vytvoříme. Ten princip participace, zapojení občanů, se nám velmi osvědčil při plánování proměny Zátiší. Na náš plánovací den tenkrát přišla opravdu spousta lidí a bylo vidět, že mají zájem do toho promluvit, chtějí říct svůj názor na to, jak se veřejný prostor mění."

V polovině srpna už město uspořádalo v areálu bývalého minigolfu setkání s místními organizacemi a 29. srpna s obyvateli, kteří žijí v těsné blízkosti. Sobotní plánovací den bude také přímo v areálu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy