Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie přednáší studentům o bezpečnosti na internetu, varuje před podvodníky i sdílením intimních dat

Policisté objíždějí střední školy s novým bezpečnostním projektem. Studentům radí, jak se správně a bezpečně chovat na internetu. Aby se nestali obětí podvodníků nebo aby si dávali pozor na sdílení osobních či intimních dat. Preventistům pomáhají nová edukační videa.

Střední školu gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek-Místek navštívila policejní preventistka s novým projektem Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje s názvem PORADCE policejní rádce pro bezpečný život, který formou videoprezentace a diskuze představuje různá nebezpečí na internetu.

Lucie Galiová, preventistka Policie ČR: "Byť teda funguje už od roku 2020, ale byl nově obohacen o další dvě edukační videa, která jsou prezentována na středních školách, ale jsou k dispozici i pro širokou veřejnost. Tyto videa můžete shlédnout na kanále YouTube. Videa jsou na problematiku kyberkriminality. Konkrétně na internetové podvody a nebezpečné sdílení osobních dat."
Richard Satinský, zástupce ředitele pro teoretické vyučování, SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb F-M: "Policie nás oslovila s možností účastnit se tohoto programu, který je o kyberšikaně a sextingu. Celkově o internetu, který je v této době plný různých nebezpečí, proto jsme rádi, že jsme se toho účastnili, aby žáci byli schopni reagovat, bránit se případným hrozbám, které na ně na internetu číhají."
Lucie Galiová, preventistka Policie ČR: "V těch školách působíme tak, že zahájíme klasickou besedu na toto téma. Představujeme a uvedeme ta rizika, která jsou spojeny s nebezpečným sdílením dat nebo internetovými podvody. A varujeme určitými radami, jak se vyvarovat nebezpečným postupům na internetu."

Právě mládež se pohybuje téměř neustále na internetu, kde mohou číhat různá nebezpečí nebo podvodníci. Policie navíc řeší v poslední době velké množství těchto problémů.

Lucie Galiová, preventistka Policie ČR: "Předpokládáme, že mládež bude dále šířit tuto osvětu, kterou oddělení prevence poskytuje středním školám. A bude to šířit dále svým známým, rodinným příslušníkům a podobně."
Richard Satinský, zástupce ředitele pro teoretické vyučování, SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb F-M: "I tu kyberšikanu si vzpomínám, že jsme tady řešili. A měli jsme žáky, kteří tím byli ovlivněni. A proto je dobře, že jsme dostali tuto možnost spolupracovat s Policií České republiky, ať žáci ví, jak na tyto hrozby reagovat."

Videa policisté představují na středních školách v celém Moravskoslezském kraji.

Richard Satinský, zástupce ředitele pro teoretické vyučování, SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb F-M: "V rámci školy, v rámci minimálního preventivního programu realizujeme různé preventivní přednášky a školení pro žáky, ale i pro učitele. Takže toto zařadíme určitě i v budoucnu do našeho minimálního preventivního programu a budeme to využívat. Spolupráci s Policií České republiky."

Projekt vznikl díky finanční podpoře Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality za rok 2022.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyTOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky, KrP Ostrava, KoP Jablunkov
Jablunkov
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Armáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry