Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti si mohou ve Frýdku-Místku vyzkoušet, jaké je to být malým hokejistou

Všechny děti bez rozdílu věku si mohou vyzkoušet, jaké je to být opravdovým hokejistou. HC Frýdek-Místek se totiž příští týden zapojí do akce Týden hokeje. Kromě zážitků v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě odnese domů zajímavý hokejový dárek.

Český hokej pořádá napříč celou republikou akci pro děti nazvanou Týden hokeje. Zapojil se do něj i hokejový klub Frýdek-Místek.

Michal Bobok, manažer mládeže HC Frýdek-Místek: "U nás bude probíhat ve čtvrtek 24. listopadu, od 15:30, kde si děti mohou vyzkoušet veškeré možnosti, co se týče hokeje. Nějaké dovednosti na suchu, slalom, hokej a potom přecházejí postupně na led, kde uvidí i ukázku hokeje. A budou mít stanoviště, kde budou plnit nějaké úkoly."

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 až 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj.

Michal Bobok, manažer mládeže HC Frýdek-Místek: "Proběhnou před touto akcí v hale Polárka dva zápasy mužského týmu a o přestávkách budou děti hrát tréninkově hokej mezi sebou. A bude to taková ukázka na ledě, plus si tady budou děti moct vystřelit na naší střelnici o přestávce nebo během zápasu toho A-týmu."
Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Máme různé programy, které nakonec vyústí v hodinový trénink na ledě se zkušenými trenéry profesionálními a mimo jiné tady máme přednášky pro rodiče a takové zábavné koutky pro děti."

Rodiče získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Michal Bobok, manažer mládeže HC Frýdek-Místek: "Děti začínají v různém věku. Někteří už ve třech letech, spíše ve čtyřech, ale nabíráme děti i osmi, devítileté. Ti, kteří jsou šikovní, tak to doženou i později, i když mají třeba dva roky skluz."

V klubu aktuálně trénuje až 300 dětí ve čtrnácti kategoriích. Z toho téměř třetina je v přípravce.

Michal Bobok, manažer mládeže HC Frýdek-Místek: "Potřebujeme určitě nabírat nové děti, i když teď se nám v Polárce daří. Ty děti tady chodí rády, pan Palát trénuje a má opravdu velmi dobré výsledky, co se týče účasti na těch trénincích, takže se nám daří nabírat nové hráče."
Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Snažíme se apelovat nejen na děti, ale i na rodiče, že zdravý pohyb je klíčem dnešního života a zdravého životního stylu. A co se týká dětí, tak snažíme se je začlenit do kolektivu, socializovat a nějak naučit tomu, aby jim to do budoucna něco dalo."

Děti, které budou chtít na led by si měly přinést brusle, helmu a rukavice. Nejlépe i chrániče loktů a kolen. V případě zájmu se mohou rodiče obrátit na trenéry s dotazem zapůjčení bruslí. Akce Pojď hrát hokej odstartuje v Polárce ve čtvrtek 24. listopadu v 15:30.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail