Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hledají se osobnosti, které by mohly získat Cenu města Frýdku-Místku za rok 2022

Kdo by si zasloužil Cenu statutárního města Frýdku-Místku? To je otázka, na kterou mohou dát odpověď sami občané. Město nyní přijímá návrhy na kandidáty na získání tohoto prestižního ocenění za rok 2022. Mezi nominovanými mohou být i významné historické osobnosti.

Cena statutárního města Frýdku-Místku už má za sebou patnáctiletou historii. V daném roce jsou ceny vždy udíleny za předchozí uplynulý rok. Nyní může mít na ocenění osobností výrazný podíl také veřejnost.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Občané města mohou aktuálně zasílat své nominace osobností, které by mohly získat Cenu města v roce 2023."

Tipy mohou pouze občané Frýdku-Místku posílat do 31. prosince na email podatelny. Návrh musí obsahovat iniciály nominovaného – jméno, příjmení a bydliště. Navrhovatel by měl připojit své jméno, příjmení, adresu bydliště a také důvod nominace.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mezi nominovanými občany mohou být nejenom osobnosti současného života, ale i významné osobnosti z historie města, které se zasloužily o jeho rozvoj."

Cenu mohou získat osobnosti významně činné v oblastech vědecká činnost, výtvarné umění a architektura, hudba, literární činnost, dramatické umění, sport, výchova a vzdělávání a záchrana lidských životů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že můžeme ocenit nejenom aktuálně žijící osobnosti, ale i jedince, kteří přispěli k tomu, kde se město Frýdek-Místek nyní nachází. Případně přispěli k jeho dobrému jménu, pomohli k jeho rozvoji. A myslím si, že tímto krokem, kterým spojíme minulost a současnost, můžeme přispět k jeho rozvoji v budoucnosti."

Cenu města za rok 2021 převzaly Jana Stanovská z Oblastního spolku Českého červeného kříže. Dále dlouholetá kronikářka Skalice paní Věra Pánková. A na festivalu Sweetsen Fest byla cena in memoriam udělena zpěvákovi Davidu Stypkovi.

Marie Stypková, maminka Davida Stypky: "Chtěla bych aby tady David byl a mohl toho strašně moc udělat. Ta bolest je nesdělitelná a já jsem šťastná, že tolik lidí na něj myslí. A že dostává tolik ocenění za to, co dělal."

O udělení Ceny statutárního města Frýdku-Místku za rok 2022 rozhodne zastupitelstvo města na jednom ze zasedání v roce 2023. Cenu obdrží pravděpodobně nejvýše tři osobnosti z nominovaných. Slavnostní předání se uskuteční na frýdeckém zámku v roce 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy