Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zátiší ve Frýdku-Místku postupně prochází proměnou podle představ veřejnosti

Technické služby ve Frýdku-Místku už intenzivně pracují na proměně oblíbeného odpočinkového místa Zátiší. Úpravu lokality si vybrala veřejnost na základě participace. Město na akci vyčlenilo jeden milion korun. Zároveň se stále sbírají nápady na další místa, která by mohla ve městě projít úpravou.

Oblíbené Zátiší ve Frýdku-Místku už prochází postupnou přeměnou v nové odpočinkové místo. Pracovníci technických služeb zlikvidovali staré lavičky, postupně instalují nové prvky a aktuálně se pracuje na stavbě nové pergoly.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to místo, o kterém rozhodli sami občané, co tady má být, v rámci participace. Je to nějaká forma diskuze s občany, kterou mí předchůdci tady nastartovali, která v podstatě teď vyústila do realizační fáze."
Anketa: 1.) "Co bych tady uvítala já za sebe, tak určitě nějaké šikany zpomalující auta a cyklisty a koloběžkáře a třeba nějaké workoutové hřiště, které by se využívalo během dne." 2.) "Já představu mám sice nějakou, ale v každém případě něco, aby tady byl klid. Aby tady prostě opravdu to bylo pro odpočinek." 3.) "Já tady chodím denně na procházku, tak já to tady vidím, ty koše, to je věčně rozházené, na zemi. Možná, že míň těch laviček, aby já nevím, ale kde ty dětičky tu chcete. Ale ta skluzavka, tobogán klidně, to jako jo. Chodí školky, maminky, je to tu dost takové pro ně, nevím. Určitě jo, ale aby to tu někdo pak chodil hlídat."

Město následně v rámci participace vyčlenilo na přeměnu místa jeden milion korun.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Za ten milion korun se tady zrealizuje pergola, nějaké posilovací prvky, venkovní posilovna. Potom tady budou piknikové stoly, lavičky a celkově se tady zvelebí zase kus veřejného prostoru. Takže všichni návštěvníci, kteří tady budou chodit do okolních lesů, tady to pro ně bude takový záchytný bod. A bude to pro ně takové příjemné relaxační místo a na jaře přibude ještě slunící lavička."

Město chce v podobných participačních projektech dál pokračovat.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta participace získala nějaké své místo. Ono to předtím probíhalo taky. Ta komunikace s občany byla ale trošku chaotická. Dneska už to má sjednocená pravidla pro komunikaci. My budeme pokračovat na dalších místech. Teď jsme vyzvali občany, aby nám dali další tipy na místa, kde by chtěli něco zvelebit. Například kolem svého domova nebo v nějakých částech, kde by viděli nějakou naši možnost realizovat nějakou úpravu."
Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Pokračujeme s projektem Zapoj FM. Opět vyzýváme občany Frýdku-Místku, aby s námi spolupracovali. Tentokrát nemusejí vybírat lokalitu z předem vybraného seznamu míst, vybraného komisí odbornou. Ale mohou zasílat své tipy libovolně dle svého uvážení. A to do 15. prosince na email zapojfm@frydekmistek.cz."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Myslím, že ty nápady jsou. Přišlo teďka několik tipů, budeme pokračovat na Rivieře volnočasovým areálem a následně na Rivieře, kde jsou ty vnitrobloky, kde je víceméně starý asfalt. Tam budeme také diskutovat s občany, jestli tam máme dát nějaké prvky pro děti anebo pro seniory a budeme takto řešit postupně celé město."

Lidé, kteří budou do 15. prosince ještě posílat tipy na místa k úpravě, mohou přidat odůvodnění a také fotografii, ale není to podmínka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy