Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O Senior Taxi je ve Frýdku-Místku zájem, platnost průkazek se prodlužuje na další rok

Lidé ve Frýdku-Místku mají stále větší zájem o službu Senior Taxi. Město eviduje nárůst počtu přepravených cestujících. Novinkou je, že již vydané průkazy, kterými se senioři musí u řidiče prokazovat, zůstávají v platnosti i v příštím roce. Lidé si tak nemusejí nic měnit.

Speciální Taxík pro seniory ve Frýdku-Místku funguje od roku 2020. V prvním roce fungování službu využívalo na 70 až 350 cestujících měsíčně a řidiči absolvovali za měsíc 150 až 900 jízd. V letošním roce se za měsíc průměrně přepravuje 400 seniorů a řidiči ujedou přibližně 3800 kilometrů.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Služba Senior Taxi je pro obyvatele velmi žádaná. Zaznamenali jsme zvýšený zájem o tuto službu. Lidé ji využívají zejména pro dopravu do zdravotnických zařízení, do nemocnice nebo na polikliniku. Ale mohou se nechat dovézt za dvacetikorunu i na jiná určená místa, jako například do knihovny, na poštu, na vlakové nádraží nebo také třeba na Aquapark, kde mohou sportovat."

Stejně tak taxík zajíždí do klubů seniorů, knihoven, ke hřbitovům nebo i na kontaktní místa energetických závodů, plynáren, případně vodáren.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Taxislužba pro seniory ve Frýdku-Místku je populární a žádaná. Platnost průkazek se prodlužuje a již vydané průkazky zůstávají v platnosti i na rok 2023. Takže senioři nemusejí vůbec o nic žádat. Senioři to využívají ve velké míře. Průběžně tisíc jízd měsíčně."

Cestující zaplatí za jízdu dvacetikorunu a jednu osobu s sebou může svézt zdarma. Taxislužbu pro seniory mohou obyvatelé využít maximálně 6x měsíčně, a to proto, aby byla dostupná pro všechny zájemce.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Důvodem pro zřízení této služby bylo to, že chceme ulehčit seniorům při dopravování se za službami, které nutně potřebují. Například právě k lékařům. Víme, že je pro ně obtížné cestovat právě autobusem a docházet ze zastávky do zařízení. Takže řidič nabere seniora přímo u domu a zastaví zase přímo například u polikliniky, kde ten senior jenom přejde a je tam, kde potřebuje."

Služba je určena pro obyvatele starší 70 let, kteří mají trvalý pobyt na území města. Po bezplatném vyřízení kartičky na magistrátu mohou taxi využívat vždy ve všední den mezi 6. a 14. hodinou, a to po telefonickém objednání. Z důvodu velkého zájmu je vhodné si službu objednat ve větším předstihu. Město už na provoz Senior taxi přispělo 3 miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy