Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku popřáli seniorkám, které oslavily významná životní jubilea

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek pravidelně přeje významným jubilantům. Ať už na různých společenských akcích nebo dokonce osobně. Poslední sada blahopřání proběhla přímo v domově pro seniory, kde se sešlo hned 7 oslavujících seniorek.

Náměstkyně primátora i ředitel Domova pro seniory ve Frýdku-Místku osobně pogratulovali seniorkám v domově, které oslavily významná životní jubilea.

Zdeňka Bílková, jubilantka, 93 let: "Je to velice velká pozornost. To jsem nikde doposud neměla za těch 93 let už toho mám dost, práci. A tady je nádherně, opravdu super." – To jsem se chtěl zeptat, jak se vám tady bydlí? – "Velice dobře a doporučovala bych každému, kdo nemůže, tak ať jde sem. Je to opravdu výborné."
Marie Drozdová, jubilantka, 95 let: "Oni na to nezapomínají. Z magistrátu už za mnou přišli potřetí." – A jak se vám tady bydlí? – "Já bych doma nemohla být už. Nemám, kdo by se o mě staral. Tady je to velká péče."
Božena Babišová, jubilantka, 92 let: "Nerada se fotografuju, to víte, stará ženská, už se nerada vidím." – Přesto nevypadáte na svůj věk. Tipoval bych, že jste mladší. – "To jste mi moc polichotil, to teda jo." – Jak se vám tady bydlí? – "Ale jo, líbí. Je to dobré všecko, já jsem spokojená. Ráda jsem, že tak dlouho tady žiju."

Během návštěvy se přálo sedmi ženám, kdy nejstarší z nich oslavila 97 let. Podobné akce město pořádá pravidelně.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Je to pravidelná akce. Město pamatuje na jubilanty. Hlídáme si to, abychom se opravdu snažili, jednou za dva měsíce nebo podle potřeby, přijít a popřát těm seniorům v tom krásném věku. Za město přineseme vždycky nějakou kytičku ženám, přáníčko a nějakou maličkost. Buď to bývají čaje. A mužům samozřejmě přání a také nějakou maličkost."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mám tu příležitost jít osobně blahopřát třeba lidem, kteří opravdu slaví kulaté výročí v tomto roce, například 101 let. A pokud se nemohu dostavit osobně, tak pořádáme pravidelně setkávání jubilantů. Například v kině Vlast, chodíme navštěvovat seniory v domově pro seniory. A všem, kteří slaví jubileum, tak zasílám osobní přání. A věřím, že takový kontakt občany potěší. A pokud budu moct, tak se s nimi rád potkám. Nejenom u příležitosti výročí, ale například i v rámci setkání a besed v Centru aktivních seniorů."

Na besedy s primátorem chodí hlavně senioři, kteří se i přes pokročilý věk zajímají o dění ve městě.

Nahlásit chybu


K tématu

Domov pro seniory Frýdek-Místek oslavil 25 let svého fungování

26. června 2023 10:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Budova domova pro seniory Frýdek-Místek slouží klientům už 25 let. Při té příležitosti uspořádal domov pro klienty a zaměstnance velkou oslavu. Nechyběla hudba, tanec a dobré jídlo i pití. Pro zájemce byla k dispozici i prezentace poskytovaných služeb.

Pobočka Domova pro seniory ve Frýdku-Místku prochází rekonstrukcí

27. listopadu 2023 16:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pobočka domova pro seniory ve Školské ulici ve Frýdku-Místku prochází kompletní rekonstrukcí. Budova už má přistavěno další patro a také probíhají práce na rozvodech. Hotovo má být do léta příštího roku. V domově vznikne 27 lůžek s vysokým komfortem pro klienty.

Klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku dostali na Vánoce klávesy

25. prosince 2023 10:05 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Vedení Frýdku-Místku se letos opět zhostilo role Ježíškových vnoučat. Pravidelně každý rok plní různá přání klientům Domova pro seniory. Ti si letos přáli klávesy, protože budou mít nově v programu volnočasových aktivit muzikoterapii.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Ve Frýdku-Místku popřáli seniorkám, které oslavily významná životní jubilea
Vydáno 9. března 2023 12:28, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek pravidelně přeje významným jubilantům. Ať už na různých společenských akcích nebo dokonce osobně. Poslední sada blahopřání proběhla přímo v domově pro seniory, kde se sešlo hned 7 oslavujících seniorek.

Náměstkyně primátora i ředitel Domova pro seniory ve Frýdku-Místku osobně pogratulovali seniorkám v domově, které oslavily významná životní jubilea.

Zdeňka Bílková, jubilantka, 93 let: "Je to velice velká pozornost. To jsem nikde doposud neměla za těch 93 let už toho mám dost, práci. A tady je nádherně, opravdu super." – To jsem se chtěl zeptat, jak se vám tady bydlí? – "Velice dobře a doporučovala bych každému, kdo nemůže, tak ať jde sem. Je to opravdu výborné."
Marie Drozdová, jubilantka, 95 let: "Oni na to nezapomínají. Z magistrátu už za mnou přišli potřetí." – A jak se vám tady bydlí? – "Já bych doma nemohla být už. Nemám, kdo by se o mě staral. Tady je to velká péče."
Božena Babišová, jubilantka, 92 let: "Nerada se fotografuju, to víte, stará ženská, už se nerada vidím." – Přesto nevypadáte na svůj věk. Tipoval bych, že jste mladší. – "To jste mi moc polichotil, to teda jo." – Jak se vám tady bydlí? – "Ale jo, líbí. Je to dobré všecko, já jsem spokojená. Ráda jsem, že tak dlouho tady žiju."

Během návštěvy se přálo sedmi ženám, kdy nejstarší z nich oslavila 97 let. Podobné akce město pořádá pravidelně.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Je to pravidelná akce. Město pamatuje na jubilanty. Hlídáme si to, abychom se opravdu snažili, jednou za dva měsíce nebo podle potřeby, přijít a popřát těm seniorům v tom krásném věku. Za město přineseme vždycky nějakou kytičku ženám, přáníčko a nějakou maličkost. Buď to bývají čaje. A mužům samozřejmě přání a také nějakou maličkost."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mám tu příležitost jít osobně blahopřát třeba lidem, kteří opravdu slaví kulaté výročí v tomto roce, například 101 let. A pokud se nemohu dostavit osobně, tak pořádáme pravidelně setkávání jubilantů. Například v kině Vlast, chodíme navštěvovat seniory v domově pro seniory. A všem, kteří slaví jubileum, tak zasílám osobní přání. A věřím, že takový kontakt občany potěší. A pokud budu moct, tak se s nimi rád potkám. Nejenom u příležitosti výročí, ale například i v rámci setkání a besed v Centru aktivních seniorů."

Na besedy s primátorem chodí hlavně senioři, kteří se i přes pokročilý věk zajímají o dění ve městě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036111/ve-frydkumistku-poprali-seniorkam-ktere-oslavily-vyznamna-zivotni-jubilea